Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Konto osobiste – jak wybrać to najlepsze?

Dzisiaj większość z nas nawet nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez konta osobistego. Obecnie pracodawcy chętniej przelewają wynagrodzenie na konto aniżeli wypłacają je w kasie. Do tego jeżeli zdecydujemy się również na dostęp internetowy, będziemy mogli bez trudu opłacić rachunki, nawet na chwilę nie wychodząc z domu. Oferta banków, jeśli chodzi o konta internetowe jest naprawdę duża. Z pomocą przyjdzie nam ranking kont osobistych. Czym, więc kierować się przy wyborze konta osobistego, aby postawić na to najlepsze?

Opłaty za prowadzenie rachunku

Bez wątpienia jest to jeden z ważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę. Im wyższe opłaty za konto, tym oczywiście mniej korzystnie dla klienta. Różne banki decydują się na różne praktyki w tym względzie. Jedne oferują darmowe konta oraz karty, inne nie pobierają opłat tylko wtedy, kiedy na konto co miesiąc wpływa określona kwota pieniędzy. Jeszcze inne za prowadzenie karty nie pobierają opłat tylko wtedy, kiedy miesięcznie opłacimy nią zakupy za określoną kwotę lub dokonamy określoną liczbę płatności bezgotówkowych. Im mniejsze opłaty, tym oczywiście lepiej.

Opłaty za przelewy

To kolejny czynnik, o którym nie należy zapominać. Większość banków stosuje różne stawki dla przelewów internetowych oraz tych zlecanych w kasie banku. Im niższe stawki, tym oczywiście lepiej. Warto zawsze dopytać czy za przesłanie kodu potwierdzającego przelew bank także pobiera opłatę i jak jest ona duża. Osoby, które w ciągu miesiąca robią wyjątkowo dużo przelewów powinny zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt prowadzenia rachunku osobistego.

Oprocentowanie

Wprawdzie rachunki osobiste nie są oprocentowane zbyt wysoko, ale pomiędzy poszczególnymi bankami występują w tym względzie niemałe różnice. Generalnie im wyższe oprocentowanie, tym oczywiście lepsze konto. Nie należy jednak nastawiać się na to, że do stanu konta bank co miesiąc dopisze nam wysoką kwotę.

Wymienione wyżej czynniki to oczywiście nie wszystko. Pod uwagę warto brać również to, jak daleko od naszego miejsca zamieszkania znajduje się placówka banku.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments