Bielsko-Biała Sport

Kontrakt na urodziny. Trener zostaje

Fot: BKS.

Bartłomiej Piekarczyk w dwóch kolejnych sezonach poprowadzi siatkarki BKS-u. Dziś klub przedłużył z nim kontrakt.

Stało się to akurat w 33. urodziny pochodzącego z Bielska-Białej szkoleniowca, byłego siatkarza BBTS-u Bielsko-Biała, a także drużyn z Kamiennej Góry, Nysy i Skarżyska-Kamiennej. Piekarczyk szybko zakończył jednak zawodniczą karierę, a rozpoczął karierę trenerską. Po okresie pracy z drużynami młodzieżowymi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski został włączony do sztabu pierwszej drużyny jako statystyk i drugi trener. W 2015 roku wrócił do Bielska-Białej, by objąć stanowisko drugiego trenera bielskich siatkarek, u boku Włocha Emanuele Sbano. Potem był asystentem Mariusza Wiktorowicza i Tore Aleksandersena. W 2018 roku awansował na pierwszego trenera i w debiutanckim sezonie zajął z drużyną wysokie 5. miejsce w tabeli. W poprzednim, przedwcześnie zakończonym sezonie bielszczanki uplasowały się na 7. miejscu.

W klubie zdecydowano o przedłużeniu wygasającej w tym sezonie umowy. – Bardzo się cieszę, że trener Piekarczyk, na kolejne dwa sezony, zostaje z nami. Decyzja, podjęta dwa lata temu, o powierzeniu stanowiska pierwszego trenera, właśnie jemu, była jak najbardziej słuszna. Trener Piekarczyk pokazał, że mimo młodego wieku, nie boi się ciężkiej pracy, a zawodniczki pod jego okiem robią ogromne postępy. Trzymam kciuki, aby dalej się spełniał w roli trenera i osiągał jak najlepsze wyniki – mówi Aleksandra Jagieło, prezes Bialskiego Klubu Sportowego S.A., cytowana na oficjalnej stronie klubu.

– Bardzo się cieszę, że przez następne dwa sezony będę kontynuował pracę w BKS Stal Bielsko-Biała. Dziękuję za zaufanie. BKS w tych trudnych czasach jest solidną marką, a mi podoba się wizja prowadzenia klubu w kolejnych latach, dlatego cieszę się, że będę jego częścią – komentuje bielski szkoleniowiec.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments