E-edukacja Cieszyn

“Koper” ma 90 lat

Coraz bliżej do jubileuszowej gali z okazji 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie. Obchodom jubileuszu organizowanym 11 października towarzyszyć będzie zjazd absolwentów. Kolejny w historii cieszyńskiego „Kopera”.

Nie zaszkodzi przypomnieć, że 2 listopada 1990 roku, z inicjatywy Jana Puczka, odbył się pierwszy zjazd absolwentów byłego Państwowego Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczego i Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Obchodzono wtedy 60. rocznicę założenia szkoły. Na zjazd przybyło prawie tysiąc absolwentów z kraju i z zagranicy, poczynając od najstarszych – przedwojennych roczników, a na absolwentach 1990 roku kończąc. Od tamtego czasu upłynęło 29 lat i odbyły się dwa kolejne jubileusze w 1999 i 2009 roku. Przybyło wielu nowych członków „rodziny kopernikowskiej”, ale też wielu przyszło pożegnać z racji śmierci, w tym niezapomnianych profesorów.

Jubileusz 90-lecia szkoły zaplanowano na 11 października. Uroczystości rozpoczną się o 9.00 nabożeństwem ekumenicznym w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Kolejny punkt programu to uroczysta akademia w Teatrze im. A. Mickiewicza o 11.00. Po uroczystościach w teatrze organizatorzy zaproszą gości do szkoły na krótki spacer sentymentalny po latach. Ostatnim punktem programu jest bankiet o 19.00 w Ustroniu Zawodziu. Dla chętnych, pod szkołą podstawione będą autobusy na dojazd i powrót z Ustronia. 12 października szkoła będzie również dostępna do zwiedzania.

W związku z bardzo dużą ilością absolwentów nie jesteśmy w stanie poinformować wszystkich o jubileuszu. Informujemy się poprzez „pocztę pantoflową” i przez media społecznościowe. Wszystkie informacje dotyczące logowania i wpłat znajdują się na stronie internetowej szkoły www.kopernik.netus.pl w zakładce Jubileusz 90-lecia. Należy tam wypełnić formularz online zaznaczając pozycje z których chcemy skorzystać. Dla absolwentów, którzy nie mogą zalogować się przy pomocy komputera, formularze są również dostępne w sekretariacie szkoły – informuje w imieniu Komitetu Organizacyjnego, Aleksandra Żelińska.

Termin zgłoszenia upływa z dniem 20 września, po którym wszystkie informacje dotyczące odbioru biletów do teatru i miejsc w domach wczasowych, będą dostępne na stronie internetowej szkoły oraz telefonicznie pod numerami 33/852 11 32 i 783 966 899.

google_news