Wydarzenia Żywiec

Korbielów: Smród i szczury

Ten widok wprost poraża! Na jednej z posesji w Korbielowie leży ogromna sterta złomu i wszelkich odpadów. Nie dość, że miejsce to psuje wizerunek wsi, na dodatek wydobywa się z niego okropny smród, a po działce biegają szczury!

Drewniany dom z podwórkiem, które prawie w całości „zalane” jest złomem i odpadami, znajduje się w centrum przysiółka Kamienna przy ulicy Beskidzkiej. To prywatne wysypisko położone jest pomiędzy domami.

– W pobliżu są zadbane budynki, a wokół nich ładnie przycięta trawa. Ale co z tego, skoro to złomowisko skutecznie psuje całe doznania estetyczne. Gdy przychodzą upały, zaczyna stamtąd śmierdzieć i nie da się normalnie usiąść we własnym ogródku. W dodatku to ogromne śmietnisko przyciąga szczury. Niestety, nikt nam nie chce pomóc. Wiele razy zgłaszaliśmy problem do Urzędu Gminy Jeleśnia, ale samorządowcy twierdzą, że nic nie mogą z tym zrobić – skarżą się mieszkańcy.

Dodają, że właściciele posesji z odpadami nie mieszkają w tym domu. Zapytaliśmy w Urzędzie Gminy Jeleśnia, czy faktycznie nie można czegoś z tym problemem zrobić. Jak poinformowała nas Grażyna Zarzecka z Referatu Planowania Przestrzennego, Środowiska i Spraw Komunalnych w Urzędzie Gminy, samorządowcy doskonale znają sprawę, i to od kilku lat.

– Właściciele tej posesji nie zamieszkują w tym miejscu. Niejednokrotnie próbowaliśmy już tam interweniować, aby teren uprzątnięto. Była już decyzja o jego uprzątnięciu. Była nawet nałożona kara grzywny w wysokości tysiąca złotych, której właściciele nie zapłacili. Niestety, nasze nakazy nie odnosiły skutku, bo mamy przepisy jakie mamy i to mocno ogranicza nasze poczynania. W każdym razie cały czas szukamy sposobu, aby ten problem rozwiązać. W najbliższym czasie chcemy ponownie wystąpić z decyzją nakazową o posprzątanie tego terenu. Poza tym, poprosimy sanepid o zbadanie, czy w tym miejscu nie ma zagrożenia epidemiologicznego. Możemy zapewnić, że sprawą się interesujemy i bardzo zależy nam na jej rozwiązaniu – mówi Grażyna Zarzecka.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments