Wydarzenia Bielsko-Biała

Korekta płci jak ponowne narodziny. Materiał Beskidzkiej TV nagrodzony w konkursie SGL Local Press | WIDEO

Materiał Marcina Kałuskiego “Korekta płci jak ponowne narodziny” został doceniony przez jury konkursu SGL Local Press i zgarnął główną nagrodę w kategorii wideo.


Czuł się nieswojo w ciele kobiety, szczególnie gdy zaczął się okres dojrzewania. Szybko przełamał opory i poddał się procesowi korekty płci, a dla swoich bliskich i znajomych stał się Jankiem. Dziś walczy m.in. o to, by osoby homoseksualne mogły zawierać związki małżeńskie. W studiu Beskidzkiej TV Marcin Kałuski rozmawiał z Jankiem Gębalą, należącym do organizacji Tęczowe Podbeskidzie i Partii Razem, osobą transpłciową i homoseksualną.

Swojego dawnego, żeńskiego imienia, stara się nawet nie wspominać. Żyjąc w ciele kobiety, czuł się jak obcy. – Zaczęło się to w okresie dojrzewania, w gimnazjum, gdy miałem ok. 13 lat. Moje ciało zaczęło się zmieniać. Rósł mi biust, pojawiła się miesiączka, co było dla mnie bolesne, nieswoje… Nie wiedziałem na początku, dlaczego tak się czuję – wspominał bohater odcinka programu „Spięcia”.

google_news
25 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oferta!
Oferta!
1 rok temu

Sprzedam tort w kolorze 🏳️‍⚧️. Jest on szczytem techniki w kulinarii, gdyż… tnie się sam! Bez ludzkiego zaangażowania!

Za jedyne 41 złotych!

Oferta ważna do 20 kwietnia lub do wyczerpania zapasów!

nieoferta
nieoferta
1 rok temu
Reply to  Oferta!

słabo, kupiłbym ale pocięty

Oferta!
Oferta!
1 rok temu
Reply to  nieoferta

A może chciałbyś bombki, także w kolorze 🏳️‍⚧️, które wieszają się same? Zostało mi jeszcze trochę. Sprzedam nawet po obniżce za 4,10 zł za sztukę!

nieoferta
nieoferta
1 rok temu
Reply to  Oferta!

kupiłbym N

Romek
Romek
1 rok temu

Ja też byłem w ciele kobiety…… potem się urodziłem.

mężczyzna to gdzie
mężczyzna to gdzie
1 rok temu
Reply to  Romek

Zapomniałeś, że i byłeś w ciele mężczyzny

Romek
Romek
1 rok temu

Teoretycznie mogłem być w twoim, ale tylko teoretycznie.

tym gorzej dla teorii
tym gorzej dla teorii
1 rok temu
Reply to  Romek

Jam nie listonosz ani kominiarz, ale takie teoretycznie w życiu bywają praktycznie

OrWell
OrWell
1 rok temu

A jeśli ja się czuję nieswojo w ciele człowieka? Czas przełamać kolejne tabu. Albo wrócić do normalności.

Kim
Kim
1 rok temu

Nie wierzę w to co czytam. Właśnie przez takie artykuły, ludzie głosują na pis. Sami sobie w kolano strzelacie.

inaczej widziane
inaczej widziane
1 rok temu
Reply to  Kim

Aha, nie pisać “takich” artykułów a “inne”, jakie? Może, że jesteśmy wszyscy jednakowi, żyjący w przykładnych rodzinach dlaczego nie wielodzietnych, ale już nie jeśli matka samotnie wychowuje dzieci bo mąż łajdak odszedł z inną od dziecka, które urodziło się nie w pełni sprawne? Ludzie głosują na PiS z zupełnie innycxxh powodów.

Goska
Goska
1 rok temu
Reply to  Kim

Czy co niektorzy musza ciagle kazdy artykul mieszac z pis

co zrobić z mądralami
co zrobić z mądralami
1 rok temu
Reply to  Goska

Albo z PO, ma tutaj kilku “jobla” na tym punkcie.

Anetka
Anetka
1 rok temu

Dno jak te dwa bielskie peowskie portale które usuwają 85% komentarzy nie naruszających regulaminu.i to wg.nich jest wolność słowa.wolność wg.ich norm

XD
XD
1 rok temu

Serio was boli, że ktoś kto przez całe życie czuł się źle z samym sobą, w końcu dostał szansę na lepsze życie – po swojemu? To co robi ze swoim ciałem to jego sprawa. Czy on komuś zrobił coś złego?

Jedynymi ofiarami tej korekty jesteście wy – bo tak was zapiekła tylna część ciała na widok artykułu, w którym przeprowadzono wywiad z kimś, kto w końcu poczuł się szczęśliwy.

Pozdrawiam z filiżanką kawusi i życzę szczęścia, bo zakładam, że pewnie go wam brak, skoro w wolnym czasie siejecie nienawiść na drugiego człowieka zamiast cieszyć się życiem.

Nie dla patologii
Nie dla patologii
1 rok temu

Wy tu kościół pozytywnie promujcie a nie patologie, Schodzicie na dno.

z netu
z netu
1 rok temu

Szwecja jako pierwszy kraj na świecie uznała istnienie „osób transpłciowych” i „pomagała im odnaleźć się w społeczeństwie”. Po pól wieku przyszło opamiętanie i nie będzie już udzielać się młodzieży leczenia hormonalnego, poza wyjątkowymi okolicznościami.
Błędne diagnozy sprowadziły na młodych ludzi straszne nieszczęścia. Aż 25 procent dzieci, którym zaserwowano „zmianę płci” w rzeczywistości było dziećmi autystycznymi. „Myślę, że Szwecja się zgubiła. Byliśmy szybsi niż nauka. Nawet jeśli intencją było dobro naszych pacjentów, udzielaliśmy pomocy medycznej bez wystarczających powodów” – stwierdziła Angela Sämfjord, znana psychiatra dziecięca, która założyła jedną ze szwedzkich klinik dla „dzieci transpłciowych”.

taka prawda
taka prawda
1 rok temu

-Panie jak dojść do Placu Przyjaźni Rosyjsko-Niemieckiej -Tutaj prosto Aleją Żydowskich Ofiar Armii Krajowej, to przy Muzeum Polskiego Wrodzonego Antysemityzmu, potem skręci pan w prawo przy Pałacu Gazpromu w bulwar Polskich Obozów Koncentracyjnych. Przy Pałacu Gazpromu spokojnie raczej patrz Pan w ziemię, bo można dostać 48 godzin z byle powodu. Dalej prosto minie pan Instytut Miłości i Cudów. Przejdzie pan w lewo wiaduktem nad Aleją Tolerancji, stoi tam pomnik Jaruzelskiego z dużym napisem GENERAŁ HONORU, nie da się przeoczyć. Dalej Skwerkiem Prezydenta Komorowskiego Myśliwego i w lewo na skuśkę Parkiem Piłkarza Kaszuba. W Parku Piłkarza są tzw. Tablice Tuska, to… Czytaj więcej »

SBB
SBB
1 rok temu

W dzisiejszych czasach nieważne jaki materiał, reportaż, książka, film powstanie. Nieważna jest jakość, ważny jest temat. W ten sposób za każdy kicz można otrzymać nagrody.

!
!
1 rok temu

Jaki portal taki i materiał i taka nagroda

idź na całość
idź na całość
1 rok temu
Reply to  !

Jakie?, nie wstydź się a se ulżysz

!
!
1 rok temu

koń jaki jest każdy widzi

idź na całość
idź na całość
1 rok temu
Reply to  !

W tym problem i błąd Twojego myślenia, że nie każdy

gratulacje
gratulacje
1 rok temu

Bo to odważny, świetny materiał

realista
realista
1 rok temu
Reply to  gratulacje

Z odwagą ma tyle wspólnego co ryba z ręcznikiem.