Wydarzenia Bielsko-Biała

Koronawirus: Bielsko-Biała dzieli się maseczkami

fot. Biuro Prasowe UMBB

Trwa dystrybucja maseczek, które miasto otrzymało w darze od Chin.

– Podobnie jak to miało miejsce poprzednim razem, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski w uzgodnieniu z zarządem Grupy Kapitałowej Martes Sport postanowił podzielić się darem otrzymanym z Chin z jednostkami, które nie podlegają bielskiemu samorządowi – informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Tym razem więc pół tysiąca maseczek typu N95 trafiło do szpitala w Cieszynie, a półtora tysiąca środków ochrony, w tym 200 maseczek typu N95, do Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Wcześniej maseczki trafiły też do Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego, Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz do przedstawicieli służb mundurowych.

Poza chińskimi maseczkami równolegle dystrybuowanych jest w szpitalach, domach pomocy społecznej i innych instytucjach 50 tysięcy maseczek zakupionych na naszym rynku przez Urząd Miejski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Prywaciarz załatwił a klimaszewski spija śmietankę udając zatroskanego o obywateli!! A prawda jest taka że klimaszewski nie miał skrupułów podnieść czynsze za komunałki w B-B na kilka dni przed ogłoszeniem epidemii hahahahaha