Wydarzenia Cieszyn

Koronawirus: Kolejne zachorowania w regionie cieszyńskim (aktualizacja)

Fot. Pixabay.com

Służby prasowe wojewody poinformowały o kolejnych 182 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie województwa śląskiego. W grupie tej są niestety również mieszkańcy powiatu cieszyńskiego.

Mowa jest o 10 osobach, spośród których najmłodszy chory liczy 25 lat, a najstarszy 82. Koronawirusa zdiagnozowano ponadto u kolejnych 88 pracowników kopalń, ale brak jest informacji, czy są pośród nich także mieszkańcy gmin z cieszyńskiego regionu.

Popołudniowe dane z cieszyńskiego sanepidu mówią o 25 stwierdzonych nowych przypadkach za ostatnią dobę. W podziale na gminy wygląda to następująco: Brenna – 2, Chybie – 6, Dębowiec – 1, Cieszyn – 1, Goleszów – 0, Hażlach – 2, Istebna – 1, Skoczów – 3, Strumień – 6, Ustroń – 0, Wisła – 0, Zebrzydowice – 3.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ooo
Ooo
12 dni temu

Dziękuję za informację. Górnicy są wliczani do ewidencji kopalń. W tym wykazie ich nie ma.

Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu

Jeśli brak informacji od służb wojewody czy wśród górników są mieszkańcy gmin powiatu cieszyńskiego – po co o tym wspominać w dążeniu do precyzyjniejszego wystawienia górników.

Adam
Adam
11 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Bredzisz. A cóż to górnicy inne kasta niż reszta ludzi? Są chorzy, robią im testy więc podają liczby chorych. Tak samo będzie w innych dużych zakładach.Trzeba było od razu zamknąć wszystko na 2 tyg min i nie było by problemu.

Rafał
Rafał
11 dni temu
Reply to  Adam

Pewnie, lepiej wszystko pozamykać i poczekać aż padnie. Firmy z braku płynności, a ludzie z głodu. Widać nikt na chyba nie zdaje sobie sprawy jakie konsekwencje maja takie działania. Gospodarka to nie kotlet, żeby go zamrażać i odmrazac, kiedy i jak się chce…

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu
Reply to  Adam

Bredzę bo później są komentarze a i czyny w tym kierunku jak ten. Zamknąć kopalnie a może otoczyć kopalnie kordonem i nie wypuszczać górników do zdrowego społeczeństwa. Może kazać górnikom nosić naszywki na ubraniu, że to górnik. Tak bredzę.