Wydarzenia Bielsko-Biała

Zakończenie diecezjalnego dochodzenia w sprawie biskupa Rakoczego

Biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej poinformowało o zakończeniu tzw. diecezjalnego dochodzenia w sprawie zaniedbań biskupa Tadeusza Rakoczego posądzanego o tuszowanie pedofilii w diecezji bielsko-żywieckiej.

Wyniki dochodzenia przekazane zostały do Nuncjatury Apostolskiej i za jej pośrednictwem trafić teraz mają do Watykanu. Były zwierzchnik diecezji bielsko-żywieckiej oskarżany jest m.in. przez byłego ministranta w Międzybrodziu Bialskim, Janusza Szymika. Podobne zarzuty biskupowi stawia jeszcze jeden były ministrant.

O sprawie w artykule Piekło u proboszcza pisaliśmy tutaj.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bd
bd
2 lat temu

Lubię to prawackie wycie do księżyca.Wyjcie,wyjcie !

Gość
Gość
2 lat temu

troska lewackiej24 pl o dobro kościoła katolickiego dorównuje zatroskaniu gazety wyborczej

jacekbb
jacekbb
2 lat temu
Reply to  Gość

lewackość…… to zaczyna już brzmieć dumnie pośród prawicowej tępoty

Leo
Leo
2 lat temu

@Grzegorz.Miłego dnia to radziłbym ci ,żebyś życzył temu panu z artykułu pt :”Ofiara księdza pisze do papieża” Mimo wszystko ….

GRZEGORZ
GRZEGORZ
2 lat temu

Artykuł było pedofili a dyskusja jest o pieniądzach , po raz kolejny to pokazuje że nie ważna jest istota sprawy , tylko byle w anonimowym internecie skrytykować i zgnoić kogoś do kogo jest się negatywnie nastawionym .Mimo wszystko życzę miłego dnia .

równi i równiejsi ?
równi i równiejsi ?
2 lat temu

I co ? Idzie siedzieć jako współsprawca ?

bd
bd
2 lat temu
Wiola
Wiola
2 lat temu

Jak dla mnie dawno kościół jako budynek nie istnieje i te ich całe szopki nauczanie jak powinno wyglądać wychowywanie dzieci itp. księża to dla mnie złodzieje nie pracujący a żebrzący.wole dać 10 zł bezdomnemu który kupi sobie coś do zjedzenia bądź przysłowiowego jabola niż dać na tacę. Do puki te nieroby i pedofile i gorsi dewianci nie będą się rozliczać z z tacy zawsze będzie burdel nudzi się im z nierubstwa i dobrobytu do którego sami doprowadziliśmy czemu nie chcą wystawić rachunku za mszę śluby pogrzeby itd najlepiej powiedzieć co łaska i się nie rozliczac. Nikt nie pracuje za co… Czytaj więcej »

Jozef- jeszcze nie święty ale sprawiedliwy
Jozef- jeszcze nie święty ale sprawiedliwy
2 lat temu

A wynik do dochodzenia to nie łaska???? Wszak to wspólnota wierzących i nie ma żadnych tajemnic!!! Jezus – Żyd wasz Bog nie nawoływało tajemnic przestępstwa lecz nawoływał do ukarania zboka tym bardziej z „ czarnej zarazy”!!!

Mia
Mia
2 lat temu

Oczywiście Rakoczy też powinien zostać ukarany ,jak mozna przymykac oko na to wyrabia jego proboszcz ,i jeszcze goawansowac ,banda pedofili

dość tego dobrego
dość tego dobrego
2 lat temu

Takie zbrodnie na dzieciach nie powinny ulegać przedawnieniu. “Beknąć” powinni wszyscy, którzy za to odpowiadają łącznie z rakoczym. A parafia powinna wypłacić odszkodowanie pokrzywdzonemu. Może wtedy lepiej by pilnowali kto u nich pracuje, kto zajmuje się ich dziećmi. Jak dostaną po kieszeni to się może nauczą szanować człowieka nawet jak jest mały i bezbronny. Najgorsze są stare babki i “nawiedzeni”.

Wiola
Wiola
2 lat temu

Tylko że to pójdzie z naszych kieszeni. Kastracja i piętnowanie przez ludzi najlepsza kara. Gdyby cała miejscowość w której jest ksiądz pedofil przestała chodzić do kościoła to może by to komuś dało do myślenia. A kościół to nie budynek to tylko instytucja. A poza tym jakbym nigdy nie pozwoliła na to żeby moje dziecko w dzisiejszych czasach było ministrantem bądź uczestniczy ło w jakich kolwiek wyjazdach organizowanych przez kościół to jakby kotu dać smakołyk i liczyć na to że nie zje

rajzer
rajzer
2 lat temu

Moze Polacy powinni nauczyc sie czegos od Papuasow.
.Swego czasu odwiedzilem mala parafie w gorach w Papui Nowej Gwinei, prowadzono przez polskiego misjonarza. Po zakonczeniu mszy, publicznie podliczono zebrane pieniadze i ich sume zapisano na tablicy postawionej obok oltarza. Moj znajomy misjonarz notowal tam wszystkie wplywy i wydatki, tak wiec parafianie wiedzieli, ile wynosil budzet parafii i jak te pieniadze byly wydawane. “Gdybym tego nie robil, to ludzie nie dawaliby zadnych pieniedzy na kosciol”,wytlumaczyl.

Lco
Lco
2 lat temu
Reply to  rajzer

To jest typowe dla pewnej formacji ideowej, że interesuje się cudzymi pieniędzmi w sposób nadmierny.

Leo
Leo
2 lat temu
Reply to  Lco

Nie cudzymi pieniędzmi,ale naszymi pieniędzmi, bo kościół jest wspólnotą wiernych.Jeżeli masz braki w myśleniu to lepiej by było milczeć.Kościół winien rozliczać się transparentnie z publikacją wszelkich finansów.jeżeli tak nie jest ,to jest powód do mniemania ,że nie wszystko z jego finansami jest w porządku i chce coś przed parafianami ukryć i nie tylko .Żyjemy w świecie fikcji .

katolik
katolik
2 lat temu

Dochodzenie zakończone czyli teraz tylko kastracja i po wszystkim.

bd
bd
2 lat temu

Pandemia niesie też za sobą dużo plusów.Widać wyraźnie ,że instytucje,państwo,kościół ,społeczeństwo nie istnieją,albo są tylko teoretyczne.Teraz widać wyraźnie jakimi są.

Karol
Karol
2 lat temu

Jak mógł działać cały czas na bani kto jeszcze w nich wierzy zostaną sami prawdziwy kościół jest w sercu rodzinie a nie u dumnych ubranych w kolorowe szmaty i życie w luksusach Pan Jezus tak nie chodził jak te NIEROBY.

Ewa
Ewa
2 lat temu

Polacy nic się nie stało pedofile bronia swoich to tak jak w pisie wszystko jest super tylko miliony kradna ale to my nie wy już naszej Polski nie ma.

Piotr
Piotr
2 lat temu

I tak łeb ukręcą całej sprawie jak zwykle.W uzasadnieniu winę scedują na pokrzywdzonego ministranta,że się nie przeciwstawił,krzyczał czy opierał.A może,że w zamian przyjął cukierki,bodź inne dobra.