Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice

Kosiniak-Kamysz spotkał się z mieszkańcami regionu

Fot. Marcin Kałuski

Dzisiaj na bielskich, czechowickich i cieszyńskich ulicach można było spotkać Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Szef PSL-u wizytę w regionie zaczął od Czechowic-Dziedzic, a konkretnie – od targowiska miejskiego. Rozmawiał z kupcami, których przekonywał, że trzeba stawiać na rozwój „zielonych targów”, które powinny być unowocześniane dzięki unijnym dotacjom.

W Bielsku-Białej, na placu Chrobrego, zagadnęła go seniorka, skarżąca się na niską emeryturę i kolejki do lekarza. Na operację czekała 2,5 roku. Prezes, jednocześnie lekarz, uznał, że to nie do przyjęcia.

Podczas konferencji prasowej pod zamkiem Sułkowskich, która rozpoczęła się z 40-minutowym opóźnieniem, mówił o potrzebie zwiększenia o 30 procent pieniędzy, które do dyspozycji miałyby powiaty i mogłyby je wykorzystywać na budowę dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Zachęcał do głosowania na PSL, dzięki czemu Podbeskidzie, Śląsk Cieszyński i Żywiecczyzna będą lepiej traktowane. Stwierdził, że Bielsko-Biała to równie dobre miejsce na tworzenie tu oddziałów instytucji wojewódzkich i państwowych.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował „jedynkę” PSL-u w wyborach do sejmiku – Mirosława Szemlę. Były wicewojewoda śląski tłumaczył, dlaczego partia nie wystawiła swojego kandydata na fotel prezydenta Bielska-Białej. Podkreślał, że szanuje osiągnięcia Jacka Krywulta, a teraz wspiera Jarosława Klimaszewskiego, który będzie kontynuował drogę rozwoju miasta i dobrego zarządzania.

Z Bielska-Białej szef PSL-u wybierał się do Cieszyna.

Zdjęcia: Marcin Kałuski

navigate_before
navigate_next

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadek
Tadek
4 lat temu

Baju baju PSL to prostytutka polityczna !!!!! jest w każdej władzy od PZPR do PO zawsze obiecuje by być przy korycie ! cyniczna kłamliwa jak zawsze nic nigdy nie zrobiła! ale idą wybory więc wyszli z nory jak te myszy .
Mam pytanie dlaczego ?????? na tym forum wprowadzono cenzure!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! obowiązuje podobno rodo czyli ochrona danych osobowych . To pytam jakim prawem żądacie podawania adresów mailowych??????? czyżby po to by nimi handlować ? To zgłaszam do odpowiednich organów czy wasze postępowanie jest zgodne z prawem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Franuś
Franuś
4 lat temu

Cóż z tego, że szef PSL-u uznał iż czekanie 2,5 roku na operację jest nie do przyjęcia. Jakże inne spotkanie szefa PSL-u w regionie od niedawnego przyjazdu wicepremiera.

maurycy
maurycy
4 lat temu
Reply to  Franuś

Podejrzewam, iż Pan Polityk miał na myśli stan zdrowia tej Pani. W końcu z wykształcenia jest lekarzem.