Wydarzenia Żywiec

Koszarawa: Konkurs na dyrektora GOK bez rozstrzygnięcia

W Koszarawie zakończono konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Jak się okazuje bez rozstrzygnięcia.

Jeszcze na początku czerwca 2018 roku poprzedni wójt Władysław Puda ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora GOK. Wpłynęła jedna oferta od Anny Wilczęgi, która była wówczas szefową GOK od 2011 roku. Jej oferta została odrzucona przez komisję konkursową, co tłumaczono brakiem wszystkich niezbędnych dokumentów. Konkurs pozostał nierozstrzygnięty, a Anna Wilczęga nadal pozostała dyrektorem. W grudniu 2018 roku nowy wójt Czesław Majdak ogłosił kolejny konkurs. Początkowo swoje oferty złożyły cztery osoby, ale jedna z nich się wycofała. Ostatecznie konkurs nie został rozstrzygnięty, bo zdaniem komisji nikt z kandydatów nie otrzymał większości głosów. Wójt Czesław Majdak postanowił, że z początkiem lutego tego roku pełniącą obowiązki dyrektora GOK zostanie Anna Góra do czasu wyłonienia nowego szefa w drodze konkursu, ale nie dłużej niż do 17 lipca 2019 roku. 7 maja wójt Czesław Majdak ogłosił nowy konkurs. Chętni na to stanowisko mieli składać potrzebne dokumenty najpóźniej do 10 czerwca w Urzędzie Gminy Koszarawa. Ale przedłużono termin do 14 czerwca z uwagi na “błąd pisarski”.

W treści ogłoszenia wskazano adres korespondencyjny Urzędu Gminy, ale bez wskazania adresu poczty elektronicznej (…) oczywiste winno być uznanie, że w treści przedmiotowego ogłoszenia nastąpiła oczywista pomyłka pisarska, którą należy sprostować. Ponadto celem umożliwienia złożenia dokumentów osobom, które miały zamiar przesłania ich pocztą elektroniczną, zasadne jest wydłużenie terminu składania dokumentów do 14 czerwca – poinformował w ogłoszeniu wójt Czesław Majdak.

Podczas sesji 27 czerwca wójt Czesław Majdak poinformował, że trwa konkurs, a zgłosiło się pięciu kandydatów. Do drugiego etapu przeszedł jeden kandydat. Jednak osoba ta nie otrzymała wymaganej większości głosów od komisji konkursowej.

Dlatego konkurs został zakończony bez rozstrzygnięcia – informuje w ogłoszeniu wójt Czesław Majdak.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dr
Dr
1 rok temu

Proszę sobie wyobrazić, że obligatoryjne by przejsc do nastepnego etapu konkursu jest spełnienie wymagań formalnych!!!. Brak choćby jednego dokumentu z wymaganych skutkuje nie dopuszczeniem do dalszego etapu. Dziękuję .

denis
denis
11 miesięcy temu
Reply to  Dr

DR- tak jest wszędzie. A ktoś na dyrektora, chyba wypada aby potrafił przygotowywać dokumenty aplikacyjne zgodnie z wymaganiami komisji. A dwa słyszałem, że osoba zaproszona do II etapu po prostu nie wstawiła się i zrezygnowała-więc jak miała otrzymać minimalną ilość punktów. Przeanalizowała zarobki poprzednich dyrektorów-i nie spełniały jej oczekiwań. Może warto pomyśleć o wyższym wynagrodzeniu, wtedy znajdzie się dobry manager.

Stasiu
Stasiu
1 rok temu

Podobno odwalono z konkursu kompetentne osoby z powodu złych druków lekarskich wydanych przez medycynę pracy. Co ci biedni kandydaci zawinili, procedury górą! Nieważne, że Koszarawa się cofa? nic się w tej gminie nie zmienia. Odkąd jest nowy wójt, brak dyrektora GOKu, nie ma dni Koszarawy, nudą wieje, nic się kompletnie nie dzieje, drugi konkurs i nie ma dobrych kandydatów? Może powinien się ktoś temu bliżej przyjrzeć?

As
As
1 rok temu
Reply to  Stasiu

Wóz bojowy dla Osp, samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, remont przedszkola, tablicę z mapą, ozdoby świąteczne, ławki. Otwórz oczy człowieku.

denis
denis
11 miesięcy temu
Reply to  Stasiu

Denis – tak jest wszędzie. A ktoś na dyrektora, chyba wypada aby potrafił przygotowywać dokumenty aplikacyjne zgodnie z wymaganiami komisji i sprawdzić je. A dwa słyszałem, że osoba zaproszona do II etapu po prostu nie wstawiła się i zrezygnowała-więc jak miała otrzymać minimalną ilość punktów. Przeanalizowała zarobki poprzednich dyrektorów-i nie spełniały jej oczekiwań. Może warto pomyśleć o wyższym wynagrodzeniu, wtedy znajdzie się dobry manager.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jeśli do konkursu nie przystąpiła p.o. (nic nie wiadomo) to może jest tak iż zostanie dyrektorem przez zasiedzenie.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

W Koszarawie chcą wybrać dyrektora GOK czy zostanie przedłużone p.o?