Wydarzenia Żywiec

Koszarawa: Podnieśli sobie diety

Fot. Żywiecka Kronika Beskidzka

Od lutego na konta radnych gminy Koszarawa wpłyną większe diety. Decyzję taką podjęli radni na sesji 21 stycznia.

Jednak podwyżka nie została przyjęta jednogłośnie. Przeciwnicy podwyżki podkreślali, że w gminie brakuje pieniędzy, a w skali roku obciąży to budżet o dodatkowe 18 tysięcy złotych. To jednak nie przekonało zwolenników wyższych diet. W głosowaniu za podwyżką opowiedziało się 8 radnych. Przeciw było 4, a 1 z radnych wstrzymał się od głosu.

O szczegółach głosowania i kwotach podwyżki przeczytać można w najnowszym wydaniu “Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”

E-wydanie tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” dostępne jest pod linkiem: https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-c-9.html

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wspólne dobro
Wspólne dobro
4 lat temu

Ci radni którzy byli za podwyżką jeszcze nie tak dawno chcieli pracować za 1 zł .Przecież przyszli do rady żeby zarobić a nie po to aby coś zrobić dla mieszkańców .

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Jaki problem, że podwyżka nie została przyjęte jednogłośnie? “Za” było 2 razy więcej niż “przeciw” a nie wiadomo jakie mieli zdanie radni nieobecni na sesji. Oby tylko w tym miejscu budżet był dodatkowo obciążony “stratą” 18 tys. zł. Aby mówić o dodatkowym obciążeniu trzeba patrzyć także na miejsca możliwych oszczędności. Gdyby takie było podejście większości radnych – chwała. Należy się.