Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Koszmar kierowców zakończony. Strumieńska w Jasienicy przejezdna

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

To dobra wiadomość dla kierowców – ul. Strumieńska w Jasienicy jest już w pełni przejezdna. Inwestycja, polegająca na rozbiórce starego przepustu drogowego i budowie nowego – przeszła właśnie odbiory techniczne.

– Te roboty były koniecznością. Stary przepust „zatykał się” i w razie intensywniejszych dłuższych opadów deszczu robiły się rozlewiska na drodze, zdarzało się że woda podchodziła do sąsiednich domów – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Koszt przedsięwzięcia to prawie 600 tys. zł, z czego 237 tys. pozyskano z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Pozostałą kwotę sfinansowano z budżetu powiatu. Prace ruszyły we wrześniu.

Cieszą się kierowcy, którzy musieli nadkładać kilometrów oraz mieszkańcy, którzy swoje posesje mieli zlokalizowane obok jednego z “dzikich” objazdów. Praktycznie zapomniana droga stała się ruchliwą arterią.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dominik
Dominik
1 rok temu
  • Co to za niby firma tak długo budowała takie coś to mały przepust bez żadnej przyszłości na doprowadzenie większej wody
Roman z R-cy
Roman z R-cy
1 rok temu

Taki niby mostek to sie buduje w 1 miesiąc duży most na sole trwał 2.5 miesiąca a nie taki mały przepust to się buduje z gotowych elementów za 1/4 ceny jak tej.