Cieszyn Na sygnale

Kradł i zaatakował ekspedientkę. Przeszkadzały mu także biało-czerwone flagi

Fot. KPP w Cieszynie

Pewien 21-letni młodzieniec dopuścił się w Goleszowie zuchwałej kradzieży. Był zupełnie zaskoczony, gdy policjanci zatrzymali go niespełna dwie godziny później.

2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, policjanci z Komisariatu Policji w Ustroniu otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z goleszowskich sklepów spożywczych. Sprawca ukradł alkohol, a uciekając uderzył butelką jedną z pracownic sklepu. W tym samym czasie mundurowi zostali powiadomieni o kradzieży dwóch flag państwowych – jedna znikła z budynku banku, a druga sprzed Szkoły Podstawowej w Goleszowie.

Dyżurny skierował do rozwiązania sprawy dzielnicowego Posterunku Policji w Goleszowie oraz doświadczonego policjanta z zespołu wykroczeń. – Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy i zatrzymanie sprawcy. Nie bez znaczenia okazało się przy tym dobre rozpoznanie terenu przez dzielnicowego. Policjanci sprawdzali krok po kroku każde możliwe miejsca, gdzie mógł ukryć się sprawca, w efekcie niespełna dwie godziny po zgłoszeniu przestępstw podejrzany o ich dokonanie 21-letni mieszkaniec Goleszowa został zatrzymany – informuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny nie tylko za dwie kradzieże szczególnie zuchwałe, ale także za kradzież dwóch biało-czerwonych flag. Sprawca porzucił je na dachu budynku chwilę po kradzieży, dzięki czemu zostały odzyskane.

Za umyślne usunięcie znaków państwowych grozi teraz 21-latkowi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Z kolei za kradzież szczególnie zuchwałą może usłyszeć wyrok nawet do 8 lat więzienia.

google_news