Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale

Kradł paliwo na terenie powiatu cieszyńskiego i bielskiego. Wpadł dzięki czujności dzielnicowego

Fot. KPP Cieszyn

Dzielnicowy z Ustronia zatrzymał 31-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej 13 kradzieży paliwa na terenie powiatu cieszyńskiego i bielskiego. Właściciele okradzionych stacji benzynowych oszacowali straty na kwotę ponad 5 tys. zł. 31-latek wpadł w ręce dzielnicowego z Ustronia, który zauważył go podczas obchodu rejonu służbowego.

15 lutego policjanci Komisariatu Policji w Ustroniu zostali powiadomieni o kradzieży paliwa z jednej z działających na terenie miasta stacji benzynowych. Sprawca wykorzystując skradzione wcześniej tablice rejestracyjne zatankował ponad 90 litrów benzyny i odjechał w nieznanym kierunku. – Policjanci wykonując czynności w tej sprawie przyjęli zawiadomienie, zabezpieczyli materiał dowodowy oraz zbierali wszelkie informacje mogące prowadzić do zatrzymania sprawcy. W związku z licznymi tego typu kradzieżami, w sprawę zaangażowani byli również policjanci operacyjni, którzy od dłuższego czasu analizowali i realizowali czynności związane z wykroczeniami i przestępstwami dotyczącymi kradzieży paliw. Kryminalni po kradzieży w Ustroniu posiadali już wiedzę na temat tożsamości sprawcy, ale poszukiwali go, ponieważ nie miał on stałego miejsca zamieszkania – relacjonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Podejrzewanego o przestępstwa mężczyznę, zauważył w Bażanowicach dzielnicowy z ustrońskiego komisariatu, podczas obchodu swojego rejonu służbowego. Policjant zwrócił uwagę na zaparkowany na poboczu samochód, w którym spał mężczyzna. Wewnątrz pojazdu dzielnicowy zauważył pojemniki z paliwem oraz elementy ubrania pasujące do tych, które miał na sobie sprawca poniedziałkowej kradzieży. 31-latek został zatrzymany. Jest podejrzany o dokonanie co najmniej 13 kradzieży na terenie powiatu cieszyńskiego oraz bielskiego. Dowody zebrane przez śledczych pozwoliły na postawienie mu zarzutów kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Do wszystkich czynów mężczyzna się przyznał. Za przestępstwo kradzieży grozi mu nawet do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
15 dni temu

No to do 13-nastu razy sztuka, za czasów milicji było do 3- razy sztuka (ewolucja 🙁 )