Na sygnale Wadowice

Kradli aż się przejechali

Fot. Wojciech Ciomborowski

Policjanci z posterunku w Brzeźnicy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalne komendy powiatowej  w Wadowicach zatrzymali dwóch sprawców kradzieży paliwa. Złodziejom grozi do 10 lat więzienia.

W lipcu policjanci z posterunku w Brzeźnicy zostali powiadomieni o kradzieży paliwa z terenu jednej z posesji na terenie gminie. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, od października do listopada ubiegłego roku złodzieje w krótkich odstępach czasu włamywali się do warsztatu na terenie owej posesji. Z niezabezpieczonych zbiorników paliwa w ciągnikach rolniczych kradli olej napędowy. Łącznie spuścili około 200 litrów o wartości około 1 tys. złotych.

W czerwcu tego roku mężczyźni ponownie włamali się na teren nieruchomości z zamiarem kradzieży. Ku ich zaskoczeniu zbiorniki były… puste. Właściciel postanowił jednak zgłosić oficjalnie próbę kradzieży.

W wyniku podjętych działań 8 sierpnia policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wadowickiego. 17 i 21-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Ponadto u młodszego z mężczyzn, podczas przeszukania miejsca zamieszkania, znaleźli amfetaminę. W związku z tym przedstawiono mu dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających. Sprawcy przestępstw przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im do kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o