Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Kradli drzewo z lasu

W Zabrzegu czterej mężczyźni spakowali już łup do samochodów, ale zanim odjechali – na miejscu pojawiła się straż miejska.

Działo się to w rejonie ulicy Gminnej. Po przybyciu strażnicy zastali tam trzy samochody. Od razu zauważyli, że w bagażnikach znajdują się ścięte drzewa różnej średnicy i długości. Na miejscu zostało wylegitymowanych czterech mężczyzn – wszyscy byli obcokrajowcami. Okazało się, że nie mają żadnej zgody na wycinkę drzew oraz na zabranie ich z lasu.

Strażnicy wezwali patrol policji. W obecności funkcjonariuszy straży i policji mężczyźni wyładowali drzewo z samochodów i umieścili je w miejscu, skąd zostało zabrane. Teraz policja będzie prowadziła dalsze czynności w stosunku do sprawców. Odpowiedzą za przestępstwo z art 290 kodeksu karnego (kto w celu przywłaszczenia dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie, podlega odpowiedzialności jak za kradzież). W razie skazania za wyrąb drzewa albo za kradzież drzewa wyrąbanego lub powalonego, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa.

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments