Na sygnale Wadowice

Krewka para napadła i okradła andrychowianina. Oboje pójdą siedzieć

Zdjęcie poglądowe. Fot. Policja

W niedzielę na terenie Andrychowa doszło do napaści. Mieszkaniec gminy został zaatakowany i okradziony przez kobietę i mężczyznę. 40-kilku latków czeka teraz odsiadka.

Ze zgłoszenia pokrzywdzonego wynikało, że nieznana mu para osób podeszła do niego prosząc o pieniądze na tzw. piwo, a gdy odmówił, mężczyzna, używając wobec niego przemocy fizycznej, dociskał go do ławki oraz kierował pod jego adresem groźby karalne. W tym czasie kobieta przeszukiwała kieszenie poszkodowanego, z których zabrała portfel, w którym znajdowało się 1200 złotych. Po zajściu sprawcy oddalili się pieszo z miejsca zdarzenia.

Andrychowscy funkcjonariusze w bardzo krótkim czasie ustalili dane osobowe sprawców oraz ich miejsce przebywania. Następnie zatrzymali dwie osoby – 49-letniego mężczyznę oraz 42-letnią kobietę, którzy jak się okazało, byli wcześniej karani za podobne czyny. W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanych mężczyzna i kobieta przyznali się do zarzucanego im czynu, jednak nie wyjaśnili kwestii, co zrobili ze skradzionymi pieniędzmi. Policjanci odzyskali część kwoty.

Sąd Rejonowy w Wadowicach przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Wadowicach i zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za dokonanie przestępstwa rozboju grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

google_news