Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Królewskie granie w zamkowych murach, czyli XII Otwarty Turniej Szachowy Ziemi Suskiej (wideo)

Fot. Wojciech Ciomborowski

Ponad 70 miłośników królewskiej gry pojawiło się w Sali Rycerskiej suskiego zamku, by wziąć udział w XII Otwartym Turnieju Szachowym Ziemi Suskiej. Niektóre z rozegranych przez nich partii były perełkami.

Atmosfera jak towarzyszy suskim turniejom jest wyjątkowa. Na urokliwej Sali Rycerskiej na pojedynki szachowe, jak i toczących je spoglądają ze ścian byli włodarze zamku, uwiecznieni na płótnach przez miejscowego artystę Rafała Lenarta. Niepowtarzalnego nastroju dodaje także ogień buchający w kominku, a jego dobiegający z niego odgłos wydawany przez płomienie oraz lizane nimi szczapy drewna przeszywa absolutną ciszę jaka panuje na sali gdy wytężający umysły szachiści misternie obmyślają plany ataku na rywali, skrupulatnie analizując jaką sekwencję zdarzeń wywoła ich ruch. Najlepsi potrafią znaleźć na pozór mało znaczące posunięcie, które niczym mały kamyk wywoła lawinę zdarzeń, kończących się ich wygraną.

W turnieju głównym wystąpiło 47 szachistów, którzy rywalizowali siedmiorundowych system szwajcarskim, mając w każdej partii kwadrans na wykonanie swoich ruchów. Dla występujących w gronie seniorów juniorów do 14 i 17 lat utworzono dodatkowe klasyfikacje. Natomiast 24 dzieci do 12 roku życia rywalizowało we własnym gronie, ale również w siedmiorundowym turnieju.

Wyniki turnieju głównego tutaj

Wyniki turnieju juniorów do 17 roku życia tutaj

Wyniki turnieju juniorów do 14 roku życia tutaj

Wyniki turnieju dzieci do 12 roku życia tutaj 

 

Autorem foto i wideoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o