Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kryzys w branży zakładów. Mamy pierwszą ofiarę

Pierwsza ofiara polskiego rynku bukmacherskiego w dobie pandemii koronawirusa. Bukmacher Millenium zawiesza swoje usługi na wszystkich frontach.

Firma oferująca zakłady wzajemne Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. zawiesiła swoje usługi. W połowie marca bukmacher podobnie jak reszta firm ze stawki zamknął wszystkie punkty stacjonarne, zgodnie z wydanymi obostrzeniami przez rząd Polski. Kilka dni temu klienci korzystający z usług online bukmachera mogli się zdziwić, bowiem po wejściu na stronę główną ukazywał się komunikat, który informował o zawieszeniu oferowanych usług. „Szanowni Gracze! Informujemy, że na obecną chwilę wstrzymujemy przyjmowanie zakładów wzajemnych w internecie do odwołania”.

Bukmacher nie podał żadnej, oficjalnej przyczyny podjęcia takiej decyzji. Przedstawiciele firmy również są oszczędni w słowach i nie argumentują podjętych działań. Wiadomo jedynie, że bukmacher zawiesił swoją działalność z przyczyn niezależnych od niego i w ramach interesu spółki więcej informacji nie może zostać poddanym opinii publicznej.

Oczywistym faktem jest, że Millenium zawiesiło swoją działalność przez panującą pandemię koronawirusa. Spółka już od jakiegoś czasu notowała słabsze wyniki na rynku i blado wypadała na tle konkurencji. Według niektórych raportów Millenium miało udział na rynku wynoszący poniżej 1% całości. Wraz z początkiem roku wydawało się, że dni działalności firmy są policzone i spółka mimo twardej walki o byt, będzie musiała wywiesić białą flagę. Kryzys wywołany pandemią koronawirusa bardzo przyspieszył ten proces, wskutek czego już teraz doszło do zawieszenia usług.

Spółka Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. zasługuje na miano legendy na polskim rynku, to jedna z najstarszych firm bukmacherskich na rynku i prekursor zakładów wzajemnych w Polsce. Spółka korzystała jedynie z polskiego kapitału, co tym bardziej smuci w obliczu potencjalnego upadku tego bukmachera.

Niestety nie jest wykluczone, że kolejne firmy podzielą los Millenium. Aktualnie sektor hazardowy znalazł się na bardzo ostrym zakręcie, według najnowszych statystyk obroty firm bukmacherskich spadły aż o 60% – to w znaczącym stopniu skutek odwołanych meczów i wydarzeń sportowych na całym świecie. Aktualna, uboga oferta przedstawiona przez firmy bukmacherskie nie wystarcza, aby spokojnie utrzymać swoje struktury. Warto jeszcze raz przypomnieć, że aktualnie wszystkie, naziemne punkty bukmacherskie na terenie Polski są zamknięte, co powoduje jeszcze większe straty. W tej chwili na polskim rynku działa 14 firm z licencją Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów wzajemnych przez Internet. Pełna lista legalnych bukmacherów online znajduje się tutaj.

Materiał partnerski

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław
Wiesław
1 rok temu

Myślę, że pandemia nie miała wpływu na zniknięcie tej firmy. Wiem, bo miałem 3 punkty naziemne Milenium. Rok wcześniej po zaciętych bojach o rozwiązanie umowy, wycofałem się ze współpracy z nimi. I całe qrwa szczęście. Tak porąbanych ludzi na poziomie zarządzania nie spotkałem wcześniej i mam nadziej, że nie spotkam. Wszystko pod górkę, wszystko na nie, ciągle nowe reguły źle traktujące swoich klientów oraz przedstawicieli prowadzących punkty. Ostanie moje słowa przy rozstaniu, to takie, że przy takiej polityce firmy, za rok nie będzie ich na rynku. No i masz. Prorok 🙂

artur
artur
1 rok temu

no zawiesili dzialalnosc i zapomnieli oddac mi 320 zl z konta internetowego tak szanuja klijentow cale milenium

Bukman68
Bukman68
1 rok temu
Reply to  artur

Nie tylko Tobie, ja też po zawieszeniu działalności zleciłem wypłatę środków pozostałych na koncie i od trzech tygodni “zero”.

Mario
Mario
1 rok temu

MILENIUM przez jedno L