Wydarzenia Bielsko-Biała

Ksiądz przeciw myśliwym

Fot: Jacek Pędziwiatr/fb

Poruszający w wymowie wpis, będący protestem przeciwko polowaniom, zamieścił wczoraj na profilu społecznościowym ksiądz Jacek Pędziwiatr z Bielska-Białej.

„Dziś w przerwie między gadaniem i gadaniem, powałęsałem się biegusiem po stokach Stefanki” – informuje internautów ksiądz Pędziwiatr. – „Na skraju lasu tablica: uwaga, polowanie. Kawałek dalej ognisko, cztery samochody terenowe i człowiek z dwoma psami, który pilnuje tego wszystkiego. Za chwilę mijam dwóch gości. Na sznurze wloką truchło ubitego dzika. W oddali słychać strzały. Widzę jeszcze dwie grupy innych mistrzów flinty czy jakiegoś tam sztucera.
Cygański Las, schronisko na Koziej Górce, przełęcz Kołowrót, zbieg do dolnej stacji kolejki na Szyndzielnię. Wracając nadkładam trochę drogi i jeszcze raz mijam tablicę: uwaga, polowanie. Przy ognisku stoi spora grupa myśliwych. Rozmawiają. Śmieją się. Palą papierosy. U stóp leży pokotem kilkanaście ubitych dzików. Głupie. Stały za daleko. Nie umiały spojrzeć im prosto w oczy. Podniecone psy obszczekują trupy. Liżą krew, co leniwie sączy się z śmiertelnych ran.
Staram się wypluć z pamięci twarze tych ludzi.”

Wcześniej ksiądz Jacek odwiedził, jak podaje na swoim profilu, leśniczówkę, gdzie wdał się w rozmowę z leśniczym w pomieszczeniu pełnym trofeów myśliwskich. Dlatego zdziwił się, gdy wyszedł już na zewnątrz, widokiem swobodnie biegającej tam sarny.

– Znalazłem ją w lesie, przygarnąłem, odchowałem – pochwalił się wówczas leśniczy.
– Poluje pan na sarny? – zapytał ksiądz. – Kiedy pan ją zastrzeli?
– Nigdy. Bo ona patrzy mi prosto w oczy – wyznał leśniczy.

**

W sezonie łowieckim 2017/2018 na terenie administrowanym przez Polski Związek Łowiecki obejmujący swym zasięgiem tereny byłego województwa bielskiego zabito w sumie blisko 5 tys. dzików. Obecnie jest ich w naszych lasach nieco ponad 600 sztuk. To oczywiście tylko ułamek tego, co myśliwi „pozyskują”, jak to określają między sobą, z lasu. Masowo zabija się bowiem kaczki, lisy czy też bażanty. Kiedyś ludzie polowali, by przeżyć. Dzisiaj, aby zawiesić na ścianie trofeum i mieć poczucie spełnienia. Tylko czego…?

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
249 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
9 miesięcy temu

W kazdym markecie leza pokotem tysiacami potomkowie dzików i turów z tym że są to osobniki zamkniete na cale, krótkie życie w obozach koncentracyjnych. W sredniej wielkosci zakladzie miesnym dziennie zabija sie 500sztuk swin (nie liczac bydła), a kolo mysliwkie ROCZNIE 200 szt dzikow.

Tomek
Tomek
9 miesięcy temu

Dobre dobre, ale trofeum z pozyskane zwierzyny przypomina czas spędzony w łowisku i spotkanie z tą właśnie zwierzyna i emocjami z tym związanymi. Kiedyś polowano by przeżyć teraz by jeść dobre i zdrowie mięso a prsedwszystkim naturalne. A po co morduje się te wszystkie zwierzęta w ubojniach??? Przypadkiem nie dla mięsa….

Anna
Anna
9 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Teraz chcą poluje się by zrealizować swoje potrzeby psychopaty, dla radochy tegoż. Nachlanego.

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Mieszkałem z takim gościem na studiach….chlopak z spod Limanowej, niezly psychopata. Okazał się złodziejem i bandytą (pobicia, kradzieze itd), zero honoru. Opowiadał jak pracował w rzeźni i jaką radość mu sprawiało zabijanie świń. Chore prawda? A teraz pytanie – czym się różni taki psychopata od myśliwego, skoro jednemu i drugiemu sprawia to przyjemność. Jeżeli zabijasz to tylko z konieczności, dla pożywienia – jeżeli robisz to z przyjemności to pomyśl czy dorośłeś do tego, żeby nazywać się człowiekiem

Kinia
Kinia
9 miesięcy temu

NARESZCIE! Choć jeden ksiądz jest człowiekiem

Darz Bór
Darz Bór
9 miesięcy temu

Co na to diecezjalny kapelan myśliwych? Ksiądz potępiając łowiectwo występuje przeciwko swojemu biskupowi który otacza myśliwych specjalną opieką przyznając im osobnego duszpasterza.

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu

W przerwie między gadaniem i gadaniem może ksiądz uzupełni trochę braki w swoim teologicznym wykształceniu ,bo chyba ksiądz nie był na tym wykładzie gdzie mówiono” Czyńcie sobie ziemię poddaną”

Archimedes
Archimedes
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Czynić Ziemię podaną nie znaczy ją niszczyć i beszcześcić, bo grzechem jest niszczyć dzieło Boga. Trzeba o nią dbać i cieszyć się jej pięknem. Zapewniam, że ten ksiądz czyta ze zrozumieniem. Myślistwo powinno być rozwiązane, bo z gruntu jest złe.

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  Archimedes

Ktoś tutaj ne rozumie co to znaczy niszczyć Ziemię. Ten ksiądz może czyta ze zrozumieniem ale nie rozumie co czyta.Nie widzi i nie rozumie co się dzieje w przyrodzie bo” tylko wyszedł i powaĺęsał się między gadaniem i gadaniem”Łowiectwo i Myślistwo musi istnieć bo inaczej dzika zwierzyna zawładie nami

Anna
Anna
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Proszę się leczyć.

Monika
Monika
9 miesięcy temu
Reply to  Archimedes

Bo świnie w zakladach miesnych, potomkowie dzikow, zamkniete na cale zycie w zakladach koncentracyjnych nazwanych chlewniami to co innego. A w rzezni smierc sie nie liczy. I pokoty w marketach gdzie leza tysiace pocwiartowanych i zmielonych osobnikow to co innego. W zakladzie miesnym zabija sie dziennie 500swin, w kole mysliwskim 200 dzikow ROCZNIE.

Miejscowy
Miejscowy
9 miesięcy temu

Ksiądz muwi o swoich kolegach po fachu, też strzelali pod szyndzielnia. Bardzo nieprzystepny koleś. A po polowaniu do kościoła i nawracać z Ołtarza.

Irena
Irena
9 miesięcy temu

Lowiectwo to pozyteczna pasja. Wielu madrych ksiezy poluje. Dla nieprzekonanych polecam audycje mec. dr. Urbanskiego i red. Lukasza Warzechy pt. Kontrowersje wokol polowan: https://www.polskieradio24.pl/130/4970/Artykul/1771606,Kontrowersje-wokol-polowan

Chłop
Chłop
9 miesięcy temu

U nas staży ludzie gadają że po wojnie to nawet sarny się nie uświadczyło w lesie bo wszystko wykłusowano i zjedli. Temu gospodarka PRL szła do przodu :)))))

Melek
Melek
9 miesięcy temu

Ciekawe czy z równym przejęciem opowiada o pedofilii w kosciele

Górol
Górol
9 miesięcy temu

Wypowiadają się najwięcej pieskodupcy z blokowisk. Zapraszam na obrzeża lub na wieś. Zryte uprawy, rowy melioracyjne zryte tak że zalewa nawet domy.płot na 1,7m nie zatrzyma jelenia , dziki dewastują nawet ogrodzenia systemowe trzeba chyba spawać z drutu żebrowanego. Więc nie pierd… głupot, powinni zwiększyć odstrzał tej zarazy i wybić większość zostawić potrzebne minimum

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu
Reply to  Górol

Górol – a ja bym wolał żebyś ty podł najpierw…jednego glupiego mniej

Wojtek
Wojtek
9 miesięcy temu

Mało wiesz. nikt nie poluje dla poczucia spełnienia, z żądzy krwi trofeum czy innych lewackich bełkotów. Polujemy, BO TRZEBA. Tak! bo tak trzeba- bo pogłowie zwierzyny musi być regulowane, bo szkody na polach uprawnych to nie bajki tylko fakt, bo za duże pogłowie w danej populacji osłabia tą populację… WBIJCIE se to wreszcie do tych waszych miastowych zakutych łbów. Polujemy wreszcie bo nie chcemy jak wy żreć mięsa pędzonego tysiącami E i antybiotyków. I mamy do tego prawo !! Przyjedź jeden z drugim zielonym na szacowanie szkód, które robią myśliwi, zainteresuj się komu zawdzięczasz np. to że w Polsce są… Czytaj więcej »

jolka
jolka
9 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

A wilkowi to kto odciął łeb i zakopał bo miał obrożę? Wy śmieszni ludzie co nazywają siebie myśliwymi Aha dbacie o gatunki? pęknę ze śmiechu !!! Nikt absolutnie nikt w to nie uwierzy ..Polowania za dewizy , alkohol, strzelanie do samych siebie po pijakku, zaboijanie zwierząt pod ochroną dla paru groszy…o czym tu mowa co??

Lesnik
Lesnik
9 miesięcy temu
Reply to  jolka

Człowieku, przestań powtarzać bzdury za panią KR i panem AW. Pczytaj trochę o łowiectwie, o gospodarce leśnej. Może coś zrozumiesz.

PZŁ
PZŁ
9 miesięcy temu
Reply to  jolka

Phu baby wy jesteście głupie !! A przynajmniej przedstawicielki tego gatunku forumowego 🙂
Jak wpie******z niedzielnego kotleta to on też kiedyś chodził i patrzył ślicznymi oczkami :)) Powtarzam hamburgera się nie uprawia ani kotleta

Koleś
Koleś
9 miesięcy temu
Reply to  jolka

Jolka ciebie to rozum opuścił czy ktoś w krzakach wypukłe bo pieprzysz strasznie

Anna
Anna
9 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

Jest pan chory jak i kolesie.

Nie ekofiko, zwykły taki.
Nie ekofiko, zwykły taki.
8 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Arek
Arek
9 miesięcy temu

Wszystko się zgadza.Polowanie prawidłowo oznakowane, dzik redukowany zgodnie z planem łowieckim.To o co chodzi się pytam?
Szkoda że w niedzielę na kazaniu ksiądz tej historyjki nie opowiedział, jakich to zbrodniarzy spotkał na spacerku.

Krystian
Krystian
9 miesięcy temu

A moze ksaidz zajal by sie pedofilia i biznesem w kosciele?

Piotr
Piotr
9 miesięcy temu

Kiedyś zaistniałą religia, bo ludzie byli głupi a teraz?

Hardi
Hardi
9 miesięcy temu

Co z księdzem który w rezerwacie postrzelił rysia, schował go do bagażnika, a gdy ten się jeszcze ocknął to go udusił. Teraz wypchany jest w jego stodole jako trofeum. . .

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu

Zobaczymy jak będą dożynki i jak nie będzie rolników bo ASF weźmie trzode chlewna.

QAZ
QAZ
9 miesięcy temu

Nie popieram ani myślistwa ani jedzenia jakichkolwiek zwierząt – dobrym ludziom po prostu nie przystoi robić takich okropnych rzeczy innym czującym istotom, czy to bezpośrednio (zabijanie), czy pośrednio (kupując).

Tragedia
Tragedia
9 miesięcy temu
Reply to  QAZ

Jak jesz sałatę to pomyśl jak to ją musiało boleć jak wyrywałeś ją z ziemi…

QAZ
QAZ
9 miesięcy temu
Reply to  Tragedia

Oglądnij film “Ziemianie” (Earthlings) to może otworzy Ci się Serce i spadną klapki z oczu. Pozdrawiam, Wszystkiego Dobrego.

NN
NN
9 miesięcy temu

Ekoterroryści świrują na forum. Trochę śmieszne te wasze “wielkie”słowa.

edward
edward
9 miesięcy temu

Ale dziczyznę to by zjadł jak by mu przynieśli

Bogdan
Bogdan
9 miesięcy temu

Zacytuję mości Zagłobę z trylogii Sienkiewicza:”Do krypty klecho”

Kasia
Kasia
9 miesięcy temu

Słabość wewnetrzna powduje ze szuka sie wzmocnienia dominujac lub niszczac innycj Coz najbezpieczniej zwierzaki A trofea niekiedy kupuja bo nie zawsze sa w stanie ustrzelić najlepiej ze na rykowisku z bluskiej odlegosci

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Przeciez to ludzie w wiekszosci zakompleksieni na maksa na poziomie czlowieka pierwotnego. Polowanie to mozna zrozumiec u Eskimosów czy czesciowo w Afryce – polują zeby przeżyć. Polscy mysliwi to głównie tacy jednostrzałowcy – mocni z bronią, a w realu jeden strzał w mordę i uciekają

Xxx
Xxx
9 miesięcy temu

Kolejny eko….. wielebny

Martin
Martin
9 miesięcy temu

Przed ASF w Polskich lasach co roku było około 250-300 tys. Dzików. A myśliwi co roku ubijali 90-130 tys. Dzików. Jedna Locha może mieć nawet 12 warchlaków! Pomyślcie sobie jakie by były straty w Rolnictwie gdyby myśliwi strajkowali i przez 4 lata nie polowali na dziki! Ile by tego w miastach było! A co do naturalnej selekcji to Wilki wolą atakować mniejszą zwierzynę np. sarnę niż dziki z kłami. Polecam obejrzeć na YT filmiki jak Wilk ucieka przed dzikiem 🙂

Liza
Liza
9 miesięcy temu
Reply to  Martin

A może tak wystarczy nie dokarmiać? Kiedyś przyroda sama eliminowała słabe osobniki. Teraz pod każdą amboną kukurydza z gmo a drapieżniki wiszą jako trofea na ścianach.

Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu
Reply to  Liza

Jakie dokarmianie, dziki mają raj jak wejdą w uprawę 100ha kukurydzy i to właśnie monokultury wielkoobszarowe mają największy wpływ na płodność populacji dzikich zwierząt, dostęp do pożywienia jest podstawowym czynnikiem…

Leśnik
Leśnik
9 miesięcy temu
Reply to  Liza

Jakie drapieżniki? Lisy, borsuki? Dzik w swoim środowisku nie ma naturalnego wroga. Młodsze osobniki mogą paść ofiarą wilka, ale wilki też wolą nie ryzykować i zarżnąć sarnę, albo cielaka jelenia. Ogromne pola kukurydzy. Baza żerowa, praktycznie przez cały rok. To jest przyczyna wzrostu liczebności populacji.

Nie ekofiko, zwykły taki.
Nie ekofiko, zwykły taki.
8 miesięcy temu
Reply to  Leśnik

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Wojtek
Wojtek
9 miesięcy temu

A może w/w ksiądz zrobiłby coś z pedofilia i homoseksualizmem w szeregach zakonów i kleru . Jako myśliwy i katolik wolałbym rozwiązanie tych kwestii

Kasia
Kasia
9 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

Wstyd …..taki wpis

Rufus
Rufus
9 miesięcy temu

Osobiscie znam mysliwych którzy sami są księżmi.

Kri_
Kri_
9 miesięcy temu
Reply to  Rufus

logika poziom master.

Leśnik
Leśnik
9 miesięcy temu
Reply to  Rufus

A ja, znam księży, którzy są myśliwymi….;)

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu
Reply to  Leśnik

a dla mnie ksiadz mysliwy to ch.. a nie ksiadz

Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu

W Polsce najlepiej będzie jak każdy skupi się na swoim fachu, a ksiądz nich się modli.

Kasia
Kasia
9 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Mysliwy to nie fach to zamilowanie Kiedys w czasach dawnych fachowcow tego pokroju inaczej zwali nawet nalezeli do cechu nie moge przyp9mniec sobie…

Liza
Liza
9 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Zamiłowanie? Do czego? Do MORDOWANIA? POLOWANIA SŁUŻYŁY PRZEŻYCU W DOBIE HODOWLI PRZEMYSŁOWEJ SŁUŻĄ CHĘCI MORDOWANIA!!!

Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu
Reply to  Liza

Jak chcesz to jedź to co masz w sklepie naszpikowane chemia… cała pozyskane zwierzyna jest przetwarzana i nie jest marnowana, jeżeli zabijanie miałoby sprawiać taką ogromną przyjemność to po co robić sobie problem i zabierać to co się upolowalo? Przecież chodziło tylko to aby zabić… regulacja populacji jest jednym że sposobów ochrony przyrody, w innym przypadku jeden gatunek zawsze się wybije ponad, a inne mogą w ogóle wycinać…

Ryszard
Ryszard
9 miesięcy temu

Może Ksiądz “Pedziwiatr” powinien się zajmowac tym do czego był “powołany”

Chop z wonsem
Chop z wonsem
9 miesięcy temu

Kiedyś jak byłem dzieckiem to uważałem myśliwych za morderców ale dorastając człowiek nabiera rozumu… Teraz wiem że aby jeść mięsko trzeba zabijać zwierzątka, takie jest prawo natury, sarne może zjeść wilk długo goniąc ją po lesie a potem z całą watachą rozszarpując ją żywcem, ryś czając się w krzakach a potem dopadając takie małe bambi, dusząc je i zjadając lub człowiek strzelając z flinty i humanitarne uśmiechając sarenke, myśliwi są różni jak różni są ludzie ale większość wykonuje kawał dobrej roboty chroniąc lasy i dbając o przyrodę plus dostarczając innym ludziom smaczne mięsko PS. Do wszystkich ekonawiedzeńców jeżeli chcecie jeść… Czytaj więcej »

Dorola
Dorola
9 miesięcy temu
Reply to  Chop z wonsem

Zjadając mięso zjadasz strach tego zwierzęcia przed śmiercią. Smacznego!

Mięso
Mięso
9 miesięcy temu
Reply to  Dorola

Jesteś w czołówce idiotycznych wpisów.

Kasia
Kasia
9 miesięcy temu
Reply to  Dorola

Niestety to na mysliwych odbija sie gratyluje rowniez zycze smacznego

Kasia
Kasia
9 miesięcy temu
Reply to  Chop z wonsem

Tak..ale zdobywan7e pokarmu przez silnych odwaznych mężczyzn majacych do dyspozycji oręże dajace szanse silnym zwierzakom mozliwosc przetrwania to 8nna bajka Podczas gdy delikatni najczesciej elitarni Panowie mający pelne lodowki miesa z hodowli takze zwierzat dzikich bo jest to dozwolone i pelne brzuszki ida na polowanie zaopatrzeni w bron jak na wojne Triumfuja nad cialami zabitych ręce maja zakrwawione i czuja sie jak zwyciezcy Nad kim……nad biedakami ?Takirhobby …..Mysle ze świadomości wieksxosci spoleczenstwa zredukuje do minimum takie imprezy Bo to wielka impreza. Straszne

Wojtek
Wojtek
9 miesięcy temu
Reply to  Chop z wonsem

Wreszcie głos rozsądku w tym lewackim bełkocie. Pozdrawiam

Nie ekofiko, zwykły taki.
Nie ekofiko, zwykły taki.
8 miesięcy temu
Reply to  Chop z wonsem

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Karol
Karol
9 miesięcy temu

Polowanie dla mnie to mordowanie zwierzyny dla pokazania swojej męskości. Facetowi albo coś w życiu nie wyszło albo nie umie dogodzić żonie to idzie sobie mordować zwierzynę żeby być męskim. W większości te zwierzęta cierpią. A jeszcze chore bardziej dla mnie jest to że ku tym mordom ma się świętego, którego się czci nabożeństwie itp. który niby ma ich wspierać-pogaństwo. Kiedyś polowno dla mięsa aby przeżyć, dzisiaj jest to krwawy sport. Natura jest tak stworzona że sama przeprowadzi selekcję tych chorych, słabych.

Ewelina
Ewelina
9 miesięcy temu
Reply to  Karol

.

mysliwy
mysliwy
9 miesięcy temu
Reply to  Karol

A mięso w kupione w sklepie to urosło na drzewie ?
Jaka jest różnica między kimś kto kupi w sklepie czy restauracji takiej czy innej potrawy z mięsa, nie przyczynia się do zabijania zwierząt ?
Różnica jest taka że łapek sobie nie ubrudzi i nie myśli o tym, on kupił co go to że jeszcze wczoraj to chodziło, czyta hipokryzja

Kasia
Kasia
9 miesięcy temu
Reply to  mysliwy

Dziczyzne w sklepie pozyskuje sie z legalnych hodowli podobnie jak inne m7esaNie trzeba robic pseudoszlacheckiej imprezy i niszczyc zwierzeta lesbe czy ptactwo dla poprawy samopoczucia Zabijac jak leci a potem ukladac rowno filmowac brudzic rece posoka itd cale galowe przedstawienie konczace sie sie huczna impreza i fotografiami Przyiczac dzieci… horrorZnam to b dobrze .Nie witam sie zm6sliwymi

Wojtek
Wojtek
9 miesięcy temu
Reply to  Kasia

no to tego nie rób. ale odwal się od tych co właśnie wolą sobie ubrudzić ręce niż je umywać. to się nazywa hipokryzja.

Kasia
Kasia
9 miesięcy temu
Reply to  Karol

Tak wlasnie tak jest

Wierny
Wierny
9 miesięcy temu

Co dla księdza w niedzielę jest GADANIEM tym pierwszym , a co GADANIEM tym drugim? Proszę o precyzyjną jasną informacje.

Marco
Marco
9 miesięcy temu

Ale podpucha naprawde szkoda gadać… wymyślcie cos lepszego bo już się ten temat nudzi .Ksiadz i myśliwi ….ja piernicze.

Kasia
Kasia
9 miesięcy temu
Reply to  Marco

Wlasnie Tematem jrst polowanie a ksiadz dal poczatek

Grzegorz
Grzegorz
9 miesięcy temu

I wśród księży zdarzają się k*****i… jak w każdej grupie zawodowej.

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Te qurwy to Ci którzy polują rozumiem?

Młody
Młody
9 miesięcy temu

Nie ma zielonego pojęcia na temat łowiectwa… Puste wypowiedzi celem odwrócenia uwagi od innych problemów… Niech walczy z pedofilami wśród księży, podobno to znacznie większy problem…

Matt
Matt
9 miesięcy temu

Miliony zabitych sarenek…niewspołmierne do jednego molestowanego dziecka przez kler…

Ja
Ja
9 miesięcy temu

Podajcie swoje dane,zeby bylo wiadomo do kogo odsylac rolnikow po odszkodowania za szkody wyrządzone przez zwierzyne dzikozyjacą,nadmienie,ze trraz z wlasnej kieszeni pokrywaja szkody mysliwi,a takze po to,by minister wiedzial kto ma redukowac populacje dzikow w celu ograniczrnia rozprzestrzeniania sie ASF

Nie ekofiko, zwykły taki.
Nie ekofiko, zwykły taki.
8 miesięcy temu
Reply to  Ja

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Bogdan
Bogdan
9 miesięcy temu

Ale mieso ten zaklamany klecha zre.
Obluda to grzech prosze ksiedza, ciezki grzech

bob
bob
9 miesięcy temu
Reply to  Bogdan

a skąd wiesz że “zre”? a błuda to nie ciężki grzech.. i nie wiem czy to w ogóle grzech krwiorzerco zakłamany

Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu

Św.Hubert przestał zabijać bo zobaczył Boga pod postacią niewinnego zwierzęcia. Wreszcie znalazł się ksiądz który ma podobną wrażliwość.

Hubert
Hubert
9 miesięcy temu

Najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy nie mają pojęcia o lowiectwie. Ot tak żeby zaistnieć.

GalinaSt
GalinaSt
9 miesięcy temu

To nie myśliwi ,to mordercy i powinniśmy ich tak odbierać !! Teraz będą tego morderczego fachu uczyć swoje nieletnie dzieci ,w wieku jak tylko zaczną chodzić ,takie prawo podpisał senat i prezydent. Ale nie my się czemu dziewięć ,przecież to sami przestępcy ,żeby mordować nueosza mieć pistoletu ,wystarczy że mają takuchysliwych i pozamiatand. Gdy zamordują człowieka ,powiedzą że pomylili go z wiewiórka !! Polacy ,piszę do tych Polaków inteligentnych i mądrych ,powinniśmy wszyscy zaproszeni roku zaprotestować przed tym niepolskim rząd i niepolskim prezydentem ,którzy mówią że robią cokolwiek w imieniu Polaków ,to nie prawda ,robią to w imieniu obcych państw… Czytaj więcej »

Gość
Gość
9 miesięcy temu
Reply to  GalinaSt

Podaj swoje dane w najbliższym kole łowieckim żeby wiedzieli gdzie faktury przysyłać za szkody w rolnictwie.

YOU
YOU
9 miesięcy temu
Reply to  GalinaSt

Wybitnie ciężki przypadek. Wytrzepałeś wszystkie szare komórki skacząc pod sądem i jaki efekt jest każdy widzi.

Tata
Tata
9 miesięcy temu

Jak dziki zaraza wszystkie świnie, to ksiezulo będzie wsuwal baranie.

Wierzący
Wierzący
9 miesięcy temu

Ja bym zabronił zbierania na tacę do pracy a nie podstawiać tacę źrub dwadzieścia kilka lat i wystawić rękę

HalinkaSzczecin
HalinkaSzczecin
9 miesięcy temu
Reply to  Wierzący

Ale jesteś debilem !! Napisz ,jesteś banderowcem z upadliny ?! Wiemy ,że was zostali po 1990 roku w Polsce od cholery i ciut ,ciut. Znam tych bandersynow w Szczecinie ,najgorsze medycyna . A o race to ty żydowski bandersynie się nie martw. Ja nie chodzę do kościoła od 20- stu lat i jakiś bardzo dobrze On funkcjonuje. Ale przez takich jak ty ,śmieci ,jest coraz gorzej w Mojej OjczyznieN. RZ. Piece.

jan
jan
9 miesięcy temu

zastanów się co się stanie jak myświ przestaną polować. jak umiesz myślać to zrozumiesz jak nie to trudno

JozefJagodzin
JozefJagodzin
9 miesięcy temu
Reply to  jan

Ja się nie muszę zastanawiać ,półgłówki ,parobkiem!! Moja rodzina miała lady ,ziemię ,piękny majątek w Jagodzinie ,i nigdy nie było czegoś takiego ,co teraz jest tu ,w Polsce . Dzicz ,hołota ,pańszczyźniani chłopki roztropni analfabeci ,którzy to samo przekazywali swoim potomkom . Ta ciemnota ,doprowadziła ,do całkowitego zniszczenia mojej Ojczyzny N. RZ. Polski. Bo ciemnota nueysli ,tak samo ja i ty . Nigdy ,przenigdy nie mordowano zwierząt dla rozrywki ,robili to tacy jak ty.

Jacek
Jacek
9 miesięcy temu

Ciekawe, czy ksiądz je mięso, czy nie. Bo poluję się nadal dla mięsa, dla skóry, a trofea są tylko dodatkiem, pamiątką z polowania na samce zwierzyny płowej i czarnej. Ja wolę zjeść mięso zdrowe, hodowane w naturalnych warunkach, bo wiem, że jest zdrowsze, niż to z hodowli. Nie wspomnę o tym ile cierpienia i stresu przeżywają zwierzęta hodowlane, które są siłą wyprowadzane że swojego domu do samochodów, transportowane kilka godzin, potem znów wyprowadzane z aut do ubojni. Potem często nie do końca ogłuszone mają podzzynane gardło i guma w męczarniach kilka minut. Sumarycznie są męczone kilka godzin. Nawet jeśli ksiądz… Czytaj więcej »

Kri_
Kri_
9 miesięcy temu
Reply to  Jacek

co za bełkot!

Bogdan
Bogdan
9 miesięcy temu
Reply to  Jacek

A po co się poluje na lwy, nosorożce, słonie i inne gatunki które są już na liście zagrożonych wyginięciem?

Adam
Adam
9 miesięcy temu
Reply to  Bogdan

a od kiedy w Polsce są lwy, nosorożce czy słonie. W zoo nikt nie poluje. W Afryce polują na te zwierzęta z wielu względów, przede wszystkim aby mieć kasę na utrzymanie rezerwatów i aby ludność miejscowa miała białko zwierzęce. A słyszałeś o lwach ludojadach? Może je też byś karmił nadal murzyńskimi dzieciakami? Poza tym w krajach gdzie się poluje zwierzyna ma się dobrze, tam gdzie zaprzestano polowań jest dramat. Dramat z populacją, dramat z rezerwatami i dramat z kłusownictwem.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu
Reply to  Adam

Powinno się was ,analfabeci i półgłówki powystrzelalac . Populacja sięga 7.5 miliarda ,za dużo o całe 7 miliardów !! Nawet nie wiesz co piszesz. STWORCO !! Jak ja nienawidzę tych tępych dwoniznych zwierzaków ,nazywających się ludźmi !! Najwyższy czas ,żeby was zwyczajnie odstrzelić !!

Stanley
Stanley
9 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Prawda,bravo , bezmyśliwi to ścierwa..

Bar_tek
Bar_tek
9 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

To zacznij od siebie 😉

sgs
sgs
8 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

spokojnie, to na pewno nastąpi. Siła natury to sprawi.

beksa
beksa
8 miesięcy temu
Reply to  Adam

a po co się poluje w Polsce na kaczki? gęsi? czy one coś niszczą? a lis? strzelacie do lisa tylko dlatego że jest waszym konkurentem… i w odróżnieniu od was lis jest … profesjonalnym łowcą. A co złego robi głuszec? czemu trzeba głuszca regulować? Dla przyjemności i kasy. To jest prawdziwa odpowiedź.

Nie ekofiko, zwykły taki.
Nie ekofiko, zwykły taki.
8 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Potępiam palantów
Potępiam palantów
9 miesięcy temu

Niech się bydlaki zatrudnią w rzeźni, tylko tam nie dają gorzały

Bp.
Bp.
9 miesięcy temu

Sam jestem księdzem…. dziwię się owemu Słudze Pana….odsyłam do Pisma Świętego gdzie znajdziesz bracie wskazówki co to nasz Mistrz uczynił…ziemia jest nam poddana i mamy o nią dbać….od zarania dziejów człowiek z darów żył i nie czyn się celebrytą…bo myślę że w Twym ubiorze i pożywieniu ktoś dokonał mówiąc Twym tokiem rozumowania zabójstwa dla przyjemności i zysku…

Człowiek
Człowiek
9 miesięcy temu
Reply to  Bp.

Gratuluję ksiezulowi prostackiego czytania Biblii,rozumiem ,że książę również jest za karą oko za oko ząb za ząb , dary ..czy książę rusza swe ksiezulowe zady i własnoręcznie dba ,jak w swoim wpisie napomina, o ziemię? Na pewno nie, zbyt wielka buta wylewa się z jego wpisu.

Kri_
Kri_
9 miesięcy temu
Reply to  Bp.

Ty jesteś księdzem? No to nie dziwię się kryzysowi powołań – skoro takie tłuki, bez zdolności logicznego wysławiania się dostają posługę kapłańską.

Jarek
Jarek
9 miesięcy temu

Myśliwi to Mordercy

Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu
Reply to  Jarek

Dokładnie tak!

Stanley
Stanley
9 miesięcy temu
Reply to  Jarek

Tak jest,to banda wąchatych sk****lu..

Sympatyk
Sympatyk
9 miesięcy temu
Reply to  Jarek

A ty jesteś nie douczonym ignorantem. Wystarczy że poczytasz statystyki o liczebności zwierzyny i jak nadmiar wpływa na gospodarkę leśną i rolniczą. Wystarczy że myśliwi odwieszą broń na dwa lata i będzie i ich po jajach całować żeby wrócili

fb
fb
8 miesięcy temu
Reply to  Sympatyk

A jak nie odwieszą to i tak będzie to samo. Działalność myśliwych jest nieskuteczna i nieefektywna. Odnosi wręcz przeciwny skutek. Hodują zwierzynę, dokarmiają, szczepią a potem twierdzą że są niezbędni żeby regulować jej liczebność – to zwykłe zakłamanie.

Adam
Adam
9 miesięcy temu

kolejny nawiedzony ekoś, tym razem do tego ubierający się w sukienki. Człowiek je zwierzęta. Dziczyzna przynajmniej biega wolno zanim się ją upoluje a nie żyje w niewoli. Bambinizm do potęgi. Czy w naturze sarna albo jeleń zdycha ze starości? Nie! zjada ją wilk albo ryś. Żywcem. Jaka różnica czy zje ją Człowiek?

Stanley
Stanley
9 miesięcy temu
Reply to  Adam

Chamie ,nie każdy człowiek je padlinę,chamie myśliwski jesteś odpadem ludzkim

Adam
Adam
9 miesięcy temu
Reply to  Stanley

Sam żeś padliną i chamem. Żryj marchew i kaszę z randapem i hoduj raka dupy. Nie każdy człowiek jest weganinem, zrozum to wreszcie.

Robert
Robert
9 miesięcy temu

A świnki w chlewnia to inaczej patrzą?

Flo Ryjan
Flo Ryjan
9 miesięcy temu

Nie jest tak źle chyba. Właśnie na Polsacie News mówili, że dziczyzna wraca pod strzechy.

Myśliwy
Myśliwy
9 miesięcy temu

Czekam kiedy pseudo ekolodzy i ci ludzie którzy są przeciwko myśliwym i ostrzału zwierzyny wezmą się za wędkarstwo bo przecież ryby też żyją wolne i szkód nie robią a możne je zabijać i nawet sport z tego zrobili jak rozróżnić które stworzenie jest ważne i mniej ważne niech mi to powie ktoś z ekologów

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu
Reply to  Myśliwy

Przynajmniej podobnie myślimy, że myślistwo i wędkarstwo to prostacki sport