Wydarzenia Bielsko-Biała

Ksiądz przeciw myśliwym

Fot: Jacek Pędziwiatr/fb

Poruszający w wymowie wpis, będący protestem przeciwko polowaniom, zamieścił wczoraj na profilu społecznościowym ksiądz Jacek Pędziwiatr z Bielska-Białej.

„Dziś w przerwie między gadaniem i gadaniem, powałęsałem się biegusiem po stokach Stefanki” – informuje internautów ksiądz Pędziwiatr. – „Na skraju lasu tablica: uwaga, polowanie. Kawałek dalej ognisko, cztery samochody terenowe i człowiek z dwoma psami, który pilnuje tego wszystkiego. Za chwilę mijam dwóch gości. Na sznurze wloką truchło ubitego dzika. W oddali słychać strzały. Widzę jeszcze dwie grupy innych mistrzów flinty czy jakiegoś tam sztucera.
Cygański Las, schronisko na Koziej Górce, przełęcz Kołowrót, zbieg do dolnej stacji kolejki na Szyndzielnię. Wracając nadkładam trochę drogi i jeszcze raz mijam tablicę: uwaga, polowanie. Przy ognisku stoi spora grupa myśliwych. Rozmawiają. Śmieją się. Palą papierosy. U stóp leży pokotem kilkanaście ubitych dzików. Głupie. Stały za daleko. Nie umiały spojrzeć im prosto w oczy. Podniecone psy obszczekują trupy. Liżą krew, co leniwie sączy się z śmiertelnych ran.
Staram się wypluć z pamięci twarze tych ludzi.”

Wcześniej ksiądz Jacek odwiedził, jak podaje na swoim profilu, leśniczówkę, gdzie wdał się w rozmowę z leśniczym w pomieszczeniu pełnym trofeów myśliwskich. Dlatego zdziwił się, gdy wyszedł już na zewnątrz, widokiem swobodnie biegającej tam sarny.

– Znalazłem ją w lesie, przygarnąłem, odchowałem – pochwalił się wówczas leśniczy.
– Poluje pan na sarny? – zapytał ksiądz. – Kiedy pan ją zastrzeli?
– Nigdy. Bo ona patrzy mi prosto w oczy – wyznał leśniczy.

**

W sezonie łowieckim 2017/2018 na terenie administrowanym przez Polski Związek Łowiecki obejmujący swym zasięgiem tereny byłego województwa bielskiego zabito w sumie blisko 5 tys. dzików. Obecnie jest ich w naszych lasach nieco ponad 600 sztuk. To oczywiście tylko ułamek tego, co myśliwi „pozyskują”, jak to określają między sobą, z lasu. Masowo zabija się bowiem kaczki, lisy czy też bażanty. Kiedyś ludzie polowali, by przeżyć. Dzisiaj, aby zawiesić na ścianie trofeum i mieć poczucie spełnienia. Tylko czego…?

249
Skomentuj

avatar
86 Komentarzy
163 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
241 Komentarzy
fbsgsbeksaNie ekofiko, zwykły taki.Nie ekofiko, zwykły taki. Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika
Gość
Monika

W kazdym markecie leza pokotem tysiacami potomkowie dzików i turów z tym że są to osobniki zamkniete na cale, krótkie życie w obozach koncentracyjnych. W sredniej wielkosci zakladzie miesnym dziennie zabija sie 500sztuk swin (nie liczac bydła), a kolo mysliwkie ROCZNIE 200 szt dzikow.

Tomek
Gość
Tomek

Dobre dobre, ale trofeum z pozyskane zwierzyny przypomina czas spędzony w łowisku i spotkanie z tą właśnie zwierzyna i emocjami z tym związanymi. Kiedyś polowano by przeżyć teraz by jeść dobre i zdrowie mięso a prsedwszystkim naturalne. A po co morduje się te wszystkie zwierzęta w ubojniach??? Przypadkiem nie dla mięsa….

Anna
Gość
Anna

Teraz chcą poluje się by zrealizować swoje potrzeby psychopaty, dla radochy tegoż. Nachlanego.

Paweł
Gość
Paweł

Mieszkałem z takim gościem na studiach….chlopak z spod Limanowej, niezly psychopata. Okazał się złodziejem i bandytą (pobicia, kradzieze itd), zero honoru. Opowiadał jak pracował w rzeźni i jaką radość mu sprawiało zabijanie świń. Chore prawda? A teraz pytanie – czym się różni taki psychopata od myśliwego, skoro jednemu i drugiemu sprawia to przyjemność. Jeżeli zabijasz to tylko z konieczności, dla pożywienia – jeżeli robisz to z przyjemności to pomyśl czy dorośłeś do tego, żeby nazywać się człowiekiem

Kinia
Gość
Kinia

NARESZCIE! Choć jeden ksiądz jest człowiekiem

Darz Bór
Gość
Darz Bór

Co na to diecezjalny kapelan myśliwych? Ksiądz potępiając łowiectwo występuje przeciwko swojemu biskupowi który otacza myśliwych specjalną opieką przyznając im osobnego duszpasterza.

Marcin
Gość
Marcin

W przerwie między gadaniem i gadaniem może ksiądz uzupełni trochę braki w swoim teologicznym wykształceniu ,bo chyba ksiądz nie był na tym wykładzie gdzie mówiono” Czyńcie sobie ziemię poddaną”

Archimedes
Gość
Archimedes

Czynić Ziemię podaną nie znaczy ją niszczyć i beszcześcić, bo grzechem jest niszczyć dzieło Boga. Trzeba o nią dbać i cieszyć się jej pięknem. Zapewniam, że ten ksiądz czyta ze zrozumieniem. Myślistwo powinno być rozwiązane, bo z gruntu jest złe.

Marcin
Gość
Marcin

Ktoś tutaj ne rozumie co to znaczy niszczyć Ziemię. Ten ksiądz może czyta ze zrozumieniem ale nie rozumie co czyta.Nie widzi i nie rozumie co się dzieje w przyrodzie bo” tylko wyszedł i powaĺęsał się między gadaniem i gadaniem”Łowiectwo i Myślistwo musi istnieć bo inaczej dzika zwierzyna zawładie nami

Anna
Gość
Anna

Proszę się leczyć.

Monika
Gość
Monika

Bo świnie w zakladach miesnych, potomkowie dzikow, zamkniete na cale zycie w zakladach koncentracyjnych nazwanych chlewniami to co innego. A w rzezni smierc sie nie liczy. I pokoty w marketach gdzie leza tysiace pocwiartowanych i zmielonych osobnikow to co innego. W zakladzie miesnym zabija sie dziennie 500swin, w kole mysliwskim 200 dzikow ROCZNIE.

Miejscowy
Gość
Miejscowy

Ksiądz muwi o swoich kolegach po fachu, też strzelali pod szyndzielnia. Bardzo nieprzystepny koleś. A po polowaniu do kościoła i nawracać z Ołtarza.

Irena
Gość
Irena

Lowiectwo to pozyteczna pasja. Wielu madrych ksiezy poluje. Dla nieprzekonanych polecam audycje mec. dr. Urbanskiego i red. Lukasza Warzechy pt. Kontrowersje wokol polowan: https://www.polskieradio24.pl/130/4970/Artykul/1771606,Kontrowersje-wokol-polowan

Chłop
Gość
Chłop

U nas staży ludzie gadają że po wojnie to nawet sarny się nie uświadczyło w lesie bo wszystko wykłusowano i zjedli. Temu gospodarka PRL szła do przodu :)))))

Melek
Gość
Melek

Ciekawe czy z równym przejęciem opowiada o pedofilii w kosciele

Górol
Gość
Górol

Wypowiadają się najwięcej pieskodupcy z blokowisk. Zapraszam na obrzeża lub na wieś. Zryte uprawy, rowy melioracyjne zryte tak że zalewa nawet domy.płot na 1,7m nie zatrzyma jelenia , dziki dewastują nawet ogrodzenia systemowe trzeba chyba spawać z drutu żebrowanego. Więc nie pierd… głupot, powinni zwiększyć odstrzał tej zarazy i wybić większość zostawić potrzebne minimum

Paweł
Gość
Paweł

Górol – a ja bym wolał żebyś ty podł najpierw…jednego glupiego mniej

Wojtek
Gość
Wojtek

Mało wiesz. nikt nie poluje dla poczucia spełnienia, z żądzy krwi trofeum czy innych lewackich bełkotów. Polujemy, BO TRZEBA. Tak! bo tak trzeba- bo pogłowie zwierzyny musi być regulowane, bo szkody na polach uprawnych to nie bajki tylko fakt, bo za duże pogłowie w danej populacji osłabia tą populację… WBIJCIE se to wreszcie do tych waszych miastowych zakutych łbów. Polujemy wreszcie bo nie chcemy jak wy żreć mięsa pędzonego tysiącami E i antybiotyków. I mamy do tego prawo !! Przyjedź jeden z drugim zielonym na szacowanie szkód, które robią myśliwi, zainteresuj się komu zawdzięczasz np. to że w Polsce są… Czytaj więcej »

jolka
Gość
jolka

A wilkowi to kto odciął łeb i zakopał bo miał obrożę? Wy śmieszni ludzie co nazywają siebie myśliwymi Aha dbacie o gatunki? pęknę ze śmiechu !!! Nikt absolutnie nikt w to nie uwierzy ..Polowania za dewizy , alkohol, strzelanie do samych siebie po pijakku, zaboijanie zwierząt pod ochroną dla paru groszy…o czym tu mowa co??

Lesnik
Gość
Lesnik

Człowieku, przestań powtarzać bzdury za panią KR i panem AW. Pczytaj trochę o łowiectwie, o gospodarce leśnej. Może coś zrozumiesz.

PZŁ
Gość
PZŁ

Phu baby wy jesteście głupie !! A przynajmniej przedstawicielki tego gatunku forumowego 🙂
Jak wpie******z niedzielnego kotleta to on też kiedyś chodził i patrzył ślicznymi oczkami :)) Powtarzam hamburgera się nie uprawia ani kotleta

Koleś
Gość
Koleś

Jolka ciebie to rozum opuścił czy ktoś w krzakach wypukłe bo pieprzysz strasznie

Anna
Gość
Anna

Jest pan chory jak i kolesie.

Nie ekofiko, zwykły taki.
Gość
Nie ekofiko, zwykły taki.

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Arek
Gość
Arek

Wszystko się zgadza.Polowanie prawidłowo oznakowane, dzik redukowany zgodnie z planem łowieckim.To o co chodzi się pytam?
Szkoda że w niedzielę na kazaniu ksiądz tej historyjki nie opowiedział, jakich to zbrodniarzy spotkał na spacerku.

Krystian
Gość
Krystian

A moze ksaidz zajal by sie pedofilia i biznesem w kosciele?

Piotr
Gość
Piotr

Kiedyś zaistniałą religia, bo ludzie byli głupi a teraz?

Hardi
Gość
Hardi

Co z księdzem który w rezerwacie postrzelił rysia, schował go do bagażnika, a gdy ten się jeszcze ocknął to go udusił. Teraz wypchany jest w jego stodole jako trofeum. . .

Kuba
Gość
Kuba

Zobaczymy jak będą dożynki i jak nie będzie rolników bo ASF weźmie trzode chlewna.

QAZ
Gość
QAZ

Nie popieram ani myślistwa ani jedzenia jakichkolwiek zwierząt – dobrym ludziom po prostu nie przystoi robić takich okropnych rzeczy innym czującym istotom, czy to bezpośrednio (zabijanie), czy pośrednio (kupując).

Tragedia
Gość
Tragedia

Jak jesz sałatę to pomyśl jak to ją musiało boleć jak wyrywałeś ją z ziemi…

QAZ
Gość
QAZ

Oglądnij film “Ziemianie” (Earthlings) to może otworzy Ci się Serce i spadną klapki z oczu. Pozdrawiam, Wszystkiego Dobrego.

NN
Gość
NN

Ekoterroryści świrują na forum. Trochę śmieszne te wasze “wielkie”słowa.

edward
Gość
edward

Ale dziczyznę to by zjadł jak by mu przynieśli

Bogdan
Gość
Bogdan

Zacytuję mości Zagłobę z trylogii Sienkiewicza:”Do krypty klecho”

Kasia
Gość
Kasia

Słabość wewnetrzna powduje ze szuka sie wzmocnienia dominujac lub niszczac innycj Coz najbezpieczniej zwierzaki A trofea niekiedy kupuja bo nie zawsze sa w stanie ustrzelić najlepiej ze na rykowisku z bluskiej odlegosci

Paweł
Gość
Paweł

Przeciez to ludzie w wiekszosci zakompleksieni na maksa na poziomie czlowieka pierwotnego. Polowanie to mozna zrozumiec u Eskimosów czy czesciowo w Afryce – polują zeby przeżyć. Polscy mysliwi to głównie tacy jednostrzałowcy – mocni z bronią, a w realu jeden strzał w mordę i uciekają

Xxx
Gość
Xxx

Kolejny eko….. wielebny

Martin
Gość
Martin

Przed ASF w Polskich lasach co roku było około 250-300 tys. Dzików. A myśliwi co roku ubijali 90-130 tys. Dzików. Jedna Locha może mieć nawet 12 warchlaków! Pomyślcie sobie jakie by były straty w Rolnictwie gdyby myśliwi strajkowali i przez 4 lata nie polowali na dziki! Ile by tego w miastach było! A co do naturalnej selekcji to Wilki wolą atakować mniejszą zwierzynę np. sarnę niż dziki z kłami. Polecam obejrzeć na YT filmiki jak Wilk ucieka przed dzikiem 🙂

Liza
Gość
Liza

A może tak wystarczy nie dokarmiać? Kiedyś przyroda sama eliminowała słabe osobniki. Teraz pod każdą amboną kukurydza z gmo a drapieżniki wiszą jako trofea na ścianach.

Andrzej
Gość
Andrzej

Jakie dokarmianie, dziki mają raj jak wejdą w uprawę 100ha kukurydzy i to właśnie monokultury wielkoobszarowe mają największy wpływ na płodność populacji dzikich zwierząt, dostęp do pożywienia jest podstawowym czynnikiem…

Leśnik
Gość
Leśnik

Jakie drapieżniki? Lisy, borsuki? Dzik w swoim środowisku nie ma naturalnego wroga. Młodsze osobniki mogą paść ofiarą wilka, ale wilki też wolą nie ryzykować i zarżnąć sarnę, albo cielaka jelenia. Ogromne pola kukurydzy. Baza żerowa, praktycznie przez cały rok. To jest przyczyna wzrostu liczebności populacji.

Nie ekofiko, zwykły taki.
Gość
Nie ekofiko, zwykły taki.

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Wojtek
Gość
Wojtek

A może w/w ksiądz zrobiłby coś z pedofilia i homoseksualizmem w szeregach zakonów i kleru . Jako myśliwy i katolik wolałbym rozwiązanie tych kwestii

Kasia
Gość
Kasia

Wstyd …..taki wpis

Rufus
Gość
Rufus

Osobiscie znam mysliwych którzy sami są księżmi.

Kri_
Gość
Kri_

logika poziom master.

Leśnik
Gość
Leśnik

A ja, znam księży, którzy są myśliwymi….;)

Paweł
Gość
Paweł

a dla mnie ksiadz mysliwy to ch.. a nie ksiadz

Andrzej
Gość
Andrzej

W Polsce najlepiej będzie jak każdy skupi się na swoim fachu, a ksiądz nich się modli.

Kasia
Gość
Kasia

Mysliwy to nie fach to zamilowanie Kiedys w czasach dawnych fachowcow tego pokroju inaczej zwali nawet nalezeli do cechu nie moge przyp9mniec sobie…

Liza
Gość
Liza

Zamiłowanie? Do czego? Do MORDOWANIA? POLOWANIA SŁUŻYŁY PRZEŻYCU W DOBIE HODOWLI PRZEMYSŁOWEJ SŁUŻĄ CHĘCI MORDOWANIA!!!

Andrzej
Gość
Andrzej

Jak chcesz to jedź to co masz w sklepie naszpikowane chemia… cała pozyskane zwierzyna jest przetwarzana i nie jest marnowana, jeżeli zabijanie miałoby sprawiać taką ogromną przyjemność to po co robić sobie problem i zabierać to co się upolowalo? Przecież chodziło tylko to aby zabić… regulacja populacji jest jednym że sposobów ochrony przyrody, w innym przypadku jeden gatunek zawsze się wybije ponad, a inne mogą w ogóle wycinać…

Ryszard
Gość
Ryszard

Może Ksiądz “Pedziwiatr” powinien się zajmowac tym do czego był “powołany”

Chop z wonsem
Gość
Chop z wonsem

Kiedyś jak byłem dzieckiem to uważałem myśliwych za morderców ale dorastając człowiek nabiera rozumu… Teraz wiem że aby jeść mięsko trzeba zabijać zwierzątka, takie jest prawo natury, sarne może zjeść wilk długo goniąc ją po lesie a potem z całą watachą rozszarpując ją żywcem, ryś czając się w krzakach a potem dopadając takie małe bambi, dusząc je i zjadając lub człowiek strzelając z flinty i humanitarne uśmiechając sarenke, myśliwi są różni jak różni są ludzie ale większość wykonuje kawał dobrej roboty chroniąc lasy i dbając o przyrodę plus dostarczając innym ludziom smaczne mięsko PS. Do wszystkich ekonawiedzeńców jeżeli chcecie jeść… Czytaj więcej »

Dorola
Gość
Dorola

Zjadając mięso zjadasz strach tego zwierzęcia przed śmiercią. Smacznego!

Mięso
Gość
Mięso

Jesteś w czołówce idiotycznych wpisów.

Kasia
Gość
Kasia

Niestety to na mysliwych odbija sie gratyluje rowniez zycze smacznego

Kasia
Gość
Kasia

Tak..ale zdobywan7e pokarmu przez silnych odwaznych mężczyzn majacych do dyspozycji oręże dajace szanse silnym zwierzakom mozliwosc przetrwania to 8nna bajka Podczas gdy delikatni najczesciej elitarni Panowie mający pelne lodowki miesa z hodowli takze zwierzat dzikich bo jest to dozwolone i pelne brzuszki ida na polowanie zaopatrzeni w bron jak na wojne Triumfuja nad cialami zabitych ręce maja zakrwawione i czuja sie jak zwyciezcy Nad kim……nad biedakami ?Takirhobby …..Mysle ze świadomości wieksxosci spoleczenstwa zredukuje do minimum takie imprezy Bo to wielka impreza. Straszne

Wojtek
Gość
Wojtek

Wreszcie głos rozsądku w tym lewackim bełkocie. Pozdrawiam

Nie ekofiko, zwykły taki.
Gość
Nie ekofiko, zwykły taki.

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Karol
Gość
Karol

Polowanie dla mnie to mordowanie zwierzyny dla pokazania swojej męskości. Facetowi albo coś w życiu nie wyszło albo nie umie dogodzić żonie to idzie sobie mordować zwierzynę żeby być męskim. W większości te zwierzęta cierpią. A jeszcze chore bardziej dla mnie jest to że ku tym mordom ma się świętego, którego się czci nabożeństwie itp. który niby ma ich wspierać-pogaństwo. Kiedyś polowno dla mięsa aby przeżyć, dzisiaj jest to krwawy sport. Natura jest tak stworzona że sama przeprowadzi selekcję tych chorych, słabych.

Ewelina
Gość
Ewelina

.

mysliwy
Gość
mysliwy

A mięso w kupione w sklepie to urosło na drzewie ?
Jaka jest różnica między kimś kto kupi w sklepie czy restauracji takiej czy innej potrawy z mięsa, nie przyczynia się do zabijania zwierząt ?
Różnica jest taka że łapek sobie nie ubrudzi i nie myśli o tym, on kupił co go to że jeszcze wczoraj to chodziło, czyta hipokryzja

Kasia
Gość
Kasia

Dziczyzne w sklepie pozyskuje sie z legalnych hodowli podobnie jak inne m7esaNie trzeba robic pseudoszlacheckiej imprezy i niszczyc zwierzeta lesbe czy ptactwo dla poprawy samopoczucia Zabijac jak leci a potem ukladac rowno filmowac brudzic rece posoka itd cale galowe przedstawienie konczace sie sie huczna impreza i fotografiami Przyiczac dzieci… horrorZnam to b dobrze .Nie witam sie zm6sliwymi

Wojtek
Gość
Wojtek

no to tego nie rób. ale odwal się od tych co właśnie wolą sobie ubrudzić ręce niż je umywać. to się nazywa hipokryzja.

Kasia
Gość
Kasia

Tak wlasnie tak jest

Wierny
Gość
Wierny

Co dla księdza w niedzielę jest GADANIEM tym pierwszym , a co GADANIEM tym drugim? Proszę o precyzyjną jasną informacje.

Marco
Gość
Marco

Ale podpucha naprawde szkoda gadać… wymyślcie cos lepszego bo już się ten temat nudzi .Ksiadz i myśliwi ….ja piernicze.

Kasia
Gość
Kasia

Wlasnie Tematem jrst polowanie a ksiadz dal poczatek

Grzegorz
Gość
Grzegorz

I wśród księży zdarzają się k*****i… jak w każdej grupie zawodowej.

Paweł
Gość
Paweł

Te qurwy to Ci którzy polują rozumiem?

Młody
Gość
Młody

Nie ma zielonego pojęcia na temat łowiectwa… Puste wypowiedzi celem odwrócenia uwagi od innych problemów… Niech walczy z pedofilami wśród księży, podobno to znacznie większy problem…

Matt
Gość
Matt

Miliony zabitych sarenek…niewspołmierne do jednego molestowanego dziecka przez kler…

Ja
Gość
Ja

Podajcie swoje dane,zeby bylo wiadomo do kogo odsylac rolnikow po odszkodowania za szkody wyrządzone przez zwierzyne dzikozyjacą,nadmienie,ze trraz z wlasnej kieszeni pokrywaja szkody mysliwi,a takze po to,by minister wiedzial kto ma redukowac populacje dzikow w celu ograniczrnia rozprzestrzeniania sie ASF

Nie ekofiko, zwykły taki.
Gość
Nie ekofiko, zwykły taki.

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Bogdan
Gość
Bogdan

Ale mieso ten zaklamany klecha zre.
Obluda to grzech prosze ksiedza, ciezki grzech

bob
Gość
bob

a skąd wiesz że “zre”? a błuda to nie ciężki grzech.. i nie wiem czy to w ogóle grzech krwiorzerco zakłamany

Andrzej
Gość
Andrzej

Św.Hubert przestał zabijać bo zobaczył Boga pod postacią niewinnego zwierzęcia. Wreszcie znalazł się ksiądz który ma podobną wrażliwość.

Hubert
Gość
Hubert

Najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy nie mają pojęcia o lowiectwie. Ot tak żeby zaistnieć.

GalinaSt
Gość
GalinaSt

To nie myśliwi ,to mordercy i powinniśmy ich tak odbierać !! Teraz będą tego morderczego fachu uczyć swoje nieletnie dzieci ,w wieku jak tylko zaczną chodzić ,takie prawo podpisał senat i prezydent. Ale nie my się czemu dziewięć ,przecież to sami przestępcy ,żeby mordować nueosza mieć pistoletu ,wystarczy że mają takuchysliwych i pozamiatand. Gdy zamordują człowieka ,powiedzą że pomylili go z wiewiórka !! Polacy ,piszę do tych Polaków inteligentnych i mądrych ,powinniśmy wszyscy zaproszeni roku zaprotestować przed tym niepolskim rząd i niepolskim prezydentem ,którzy mówią że robią cokolwiek w imieniu Polaków ,to nie prawda ,robią to w imieniu obcych państw… Czytaj więcej »

Gość
Gość
Gość

Podaj swoje dane w najbliższym kole łowieckim żeby wiedzieli gdzie faktury przysyłać za szkody w rolnictwie.

YOU
Gość
YOU

Wybitnie ciężki przypadek. Wytrzepałeś wszystkie szare komórki skacząc pod sądem i jaki efekt jest każdy widzi.

Tata
Gość
Tata

Jak dziki zaraza wszystkie świnie, to ksiezulo będzie wsuwal baranie.

Wierzący
Gość
Wierzący

Ja bym zabronił zbierania na tacę do pracy a nie podstawiać tacę źrub dwadzieścia kilka lat i wystawić rękę

HalinkaSzczecin
Gość
HalinkaSzczecin

Ale jesteś debilem !! Napisz ,jesteś banderowcem z upadliny ?! Wiemy ,że was zostali po 1990 roku w Polsce od cholery i ciut ,ciut. Znam tych bandersynow w Szczecinie ,najgorsze medycyna . A o race to ty żydowski bandersynie się nie martw. Ja nie chodzę do kościoła od 20- stu lat i jakiś bardzo dobrze On funkcjonuje. Ale przez takich jak ty ,śmieci ,jest coraz gorzej w Mojej OjczyznieN. RZ. Piece.

jan
Gość
jan

zastanów się co się stanie jak myświ przestaną polować. jak umiesz myślać to zrozumiesz jak nie to trudno

JozefJagodzin
Gość
JozefJagodzin

Ja się nie muszę zastanawiać ,półgłówki ,parobkiem!! Moja rodzina miała lady ,ziemię ,piękny majątek w Jagodzinie ,i nigdy nie było czegoś takiego ,co teraz jest tu ,w Polsce . Dzicz ,hołota ,pańszczyźniani chłopki roztropni analfabeci ,którzy to samo przekazywali swoim potomkom . Ta ciemnota ,doprowadziła ,do całkowitego zniszczenia mojej Ojczyzny N. RZ. Polski. Bo ciemnota nueysli ,tak samo ja i ty . Nigdy ,przenigdy nie mordowano zwierząt dla rozrywki ,robili to tacy jak ty.

Jacek
Gość
Jacek

Ciekawe, czy ksiądz je mięso, czy nie. Bo poluję się nadal dla mięsa, dla skóry, a trofea są tylko dodatkiem, pamiątką z polowania na samce zwierzyny płowej i czarnej. Ja wolę zjeść mięso zdrowe, hodowane w naturalnych warunkach, bo wiem, że jest zdrowsze, niż to z hodowli. Nie wspomnę o tym ile cierpienia i stresu przeżywają zwierzęta hodowlane, które są siłą wyprowadzane że swojego domu do samochodów, transportowane kilka godzin, potem znów wyprowadzane z aut do ubojni. Potem często nie do końca ogłuszone mają podzzynane gardło i guma w męczarniach kilka minut. Sumarycznie są męczone kilka godzin. Nawet jeśli ksiądz… Czytaj więcej »

Kri_
Gość
Kri_

co za bełkot!

Bogdan
Gość
Bogdan

A po co się poluje na lwy, nosorożce, słonie i inne gatunki które są już na liście zagrożonych wyginięciem?

Adam
Gość
Adam

a od kiedy w Polsce są lwy, nosorożce czy słonie. W zoo nikt nie poluje. W Afryce polują na te zwierzęta z wielu względów, przede wszystkim aby mieć kasę na utrzymanie rezerwatów i aby ludność miejscowa miała białko zwierzęce. A słyszałeś o lwach ludojadach? Może je też byś karmił nadal murzyńskimi dzieciakami? Poza tym w krajach gdzie się poluje zwierzyna ma się dobrze, tam gdzie zaprzestano polowań jest dramat. Dramat z populacją, dramat z rezerwatami i dramat z kłusownictwem.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Powinno się was ,analfabeci i półgłówki powystrzelalac . Populacja sięga 7.5 miliarda ,za dużo o całe 7 miliardów !! Nawet nie wiesz co piszesz. STWORCO !! Jak ja nienawidzę tych tępych dwoniznych zwierzaków ,nazywających się ludźmi !! Najwyższy czas ,żeby was zwyczajnie odstrzelić !!

Stanley
Gość
Stanley

Prawda,bravo , bezmyśliwi to ścierwa..

Bar_tek
Gość
Bar_tek

To zacznij od siebie 😉

sgs
Gość
sgs

spokojnie, to na pewno nastąpi. Siła natury to sprawi.

beksa
Gość
beksa

a po co się poluje w Polsce na kaczki? gęsi? czy one coś niszczą? a lis? strzelacie do lisa tylko dlatego że jest waszym konkurentem… i w odróżnieniu od was lis jest … profesjonalnym łowcą. A co złego robi głuszec? czemu trzeba głuszca regulować? Dla przyjemności i kasy. To jest prawdziwa odpowiedź.

Nie ekofiko, zwykły taki.
Gość
Nie ekofiko, zwykły taki.

Niby masz rację ale jednak się mylisz. Tych wszystkich pozytywnych działań o których piszesz polscy myśliwi NIE WYKONUJĄ. Bardzo by chcieli, wciąż o tym mówią, lecz nie wychodzi im. Łosia i żubra wytłukli właśnie dawni myśliwi, a obecni tylko przypisują sobie zasługi w uratowaniu tych gatunków. Tak naprawdę dokonali tego naukowcy. Nawet jeśli byli oni myśliwymi to nie PZł wyłożył na to kasę, tylko ministerstwo – czyli obywatele. Myśliwi chcieliby tylko zarabiać na odstrzałach tychże, i trofeach. Środowisko zostało sztucznie przekształcone przez człowieka, równowaga została zachwiana i to prawda że sama natura tego nie wyreguluje. Ale Wy również nie! PZŁ… Czytaj więcej »

Potępiam palantów
Gość
Potępiam palantów

Niech się bydlaki zatrudnią w rzeźni, tylko tam nie dają gorzały

Bp.
Gość
Bp.

Sam jestem księdzem…. dziwię się owemu Słudze Pana….odsyłam do Pisma Świętego gdzie znajdziesz bracie wskazówki co to nasz Mistrz uczynił…ziemia jest nam poddana i mamy o nią dbać….od zarania dziejów człowiek z darów żył i nie czyn się celebrytą…bo myślę że w Twym ubiorze i pożywieniu ktoś dokonał mówiąc Twym tokiem rozumowania zabójstwa dla przyjemności i zysku…

Człowiek
Gość
Człowiek

Gratuluję ksiezulowi prostackiego czytania Biblii,rozumiem ,że książę również jest za karą oko za oko ząb za ząb , dary ..czy książę rusza swe ksiezulowe zady i własnoręcznie dba ,jak w swoim wpisie napomina, o ziemię? Na pewno nie, zbyt wielka buta wylewa się z jego wpisu.

Kri_
Gość
Kri_

Ty jesteś księdzem? No to nie dziwię się kryzysowi powołań – skoro takie tłuki, bez zdolności logicznego wysławiania się dostają posługę kapłańską.

Jarek
Gość
Jarek

Myśliwi to Mordercy

Andrzej
Gość
Andrzej

Dokładnie tak!

Stanley
Gość
Stanley

Tak jest,to banda wąchatych sk****lu..

Sympatyk
Gość
Sympatyk

A ty jesteś nie douczonym ignorantem. Wystarczy że poczytasz statystyki o liczebności zwierzyny i jak nadmiar wpływa na gospodarkę leśną i rolniczą. Wystarczy że myśliwi odwieszą broń na dwa lata i będzie i ich po jajach całować żeby wrócili

fb
Gość
fb

A jak nie odwieszą to i tak będzie to samo. Działalność myśliwych jest nieskuteczna i nieefektywna. Odnosi wręcz przeciwny skutek. Hodują zwierzynę, dokarmiają, szczepią a potem twierdzą że są niezbędni żeby regulować jej liczebność – to zwykłe zakłamanie.

Adam
Gość
Adam

kolejny nawiedzony ekoś, tym razem do tego ubierający się w sukienki. Człowiek je zwierzęta. Dziczyzna przynajmniej biega wolno zanim się ją upoluje a nie żyje w niewoli. Bambinizm do potęgi. Czy w naturze sarna albo jeleń zdycha ze starości? Nie! zjada ją wilk albo ryś. Żywcem. Jaka różnica czy zje ją Człowiek?

Stanley
Gość
Stanley

Chamie ,nie każdy człowiek je padlinę,chamie myśliwski jesteś odpadem ludzkim

Adam
Gość
Adam

Sam żeś padliną i chamem. Żryj marchew i kaszę z randapem i hoduj raka dupy. Nie każdy człowiek jest weganinem, zrozum to wreszcie.

Robert
Gość
Robert

A świnki w chlewnia to inaczej patrzą?

Flo Ryjan
Gość
Flo Ryjan

Nie jest tak źle chyba. Właśnie na Polsacie News mówili, że dziczyzna wraca pod strzechy.

Myśliwy
Gość
Myśliwy

Czekam kiedy pseudo ekolodzy i ci ludzie którzy są przeciwko myśliwym i ostrzału zwierzyny wezmą się za wędkarstwo bo przecież ryby też żyją wolne i szkód nie robią a możne je zabijać i nawet sport z tego zrobili jak rozróżnić które stworzenie jest ważne i mniej ważne niech mi to powie ktoś z ekologów

Paweł
Gość
Paweł

Przynajmniej podobnie myślimy, że myślistwo i wędkarstwo to prostacki sport