Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Ksiądz zaprasza motocyklistów. Lato z Biblią

Fot. Z archiwum PEA w Szczyrku Salmopolu

Wraz z wakacjami parafia ewangelicka w Szczyrku Salmopolu rozpoczęła realizację swojego nowego projektu „Lato z Biblią”.

– Słowo Boże jest światłością dla ścieżek naszych i dlatego chcemy rozdać gratis ekumeniczne Biblie tym, którzy chcą je czytać. Na początek, w niedzielę 5 lipca od 13.00, na przykościelnym parkingu ustawimy stoisko, na którym będziemy rozdawać ekumeniczne Biblie dla motocyklistów. Mamy kilkadziesiąt sztuk. Egzemplarze składają się z dwóch części: Ewangelii i świadectw motocyklistów, którzy byli bardzo daleko od Boga i kościoła, ale w końcu odnaleźli sens życia – mówi ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, która znajduje się przy trasie prowadzącej ze Szczyrku do Wisły. W każdy weekend przejeżdżają tamtędy setki motocyklistów, którzy jadą odwiedzić Beskidy…

– I tutaj zrodził się nasz projekt. Chcemy motocyklistów zatrzymać i podarować im Biblię. Nasze stoisko będzie bardzo dobrze oznakowane. Będziemy rozdawać Słowo Boże do wyczerpania zapasów i bez względu na przynależność kościelną – dodaje ks. Jan Byrt.

Fot. Z archiwum PEA w Szczyrku Salmopolu

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ogar z silnikiem z jawki
ogar z silnikiem z jawki
3 lat temu

A co rodzinom ofiar w wypadkach na motocyklach? Różaniec odpada, więc może piłkę, albo czapkę? NIE BIBLIĘ, TYLKO KODEKS DROGOWY.