Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Ksiądz znów zbiera piłki. Na Piotra Żyłę zawsze może liczyć

Fot. z archiwum ks. J. Byrta

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn zbliżają się wielkimi krokami. Wrześniowe zawody rozgrywane będą także w trzech polskich miastach – Krakowie, Katowicach i Gdańsku. O ich spokojny i bezpieczny przebieg, a także dobry wynik biało-czerwonych, modlić się będą wierni w parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.

– Mamy wielu parafian, którzy kochają piłkę siatkową. Mamy też piłki do gry w siatkówkę, które chcemy rozdać młodym ludziom i zachęcić ich poprzez sport i Ewangelię do tworzenia drużyn i rozgrywania pięknych meczów. Chcemy zmotywować tych wszystkich, którzy podczas minionego roku szkolnego siedzieli przed komputerami i niestety stali się  trochę samotnikami, do powrotu do wspólnoty i do spotykania się z ludźmi. Zbieramy piłki i tyle, ile nam się uda, rozdamy dzieciom – mówi ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.

Akcję w beskidzkiej parafii wsparł, jak zawsze, Piotr Żyła, wiślański mistrz świata w skokach narciarskich. Piłki przekazał też m.in. wojewoda śląski. – Zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie do wielu osób i liczymy na to, że dołożą po piłce na nabożeństwo, które jest zaplanowane na 12 września o 12.00 – dodaje ks. Jan Byrt.

 

Fot. z archiwum ks. J. Byrta

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katolik 43 lata z BB
Katolik 43 lata z BB
2 lat temu

Niech mi ktoś powie dlaczego w parafiach ewangelicko-augsburskich mówi się tylko o Bogu i pomaga ludziom i nie ma żadnej polityki i skandali ani przepychu i całowaniach po rękach .

Jasiu
Jasiu
2 lat temu

Wielebny ma parcie na szkło