Wydarzenia Bielsko-Biała

Książka za drzewo w Bielsku-Białej. Przyłącz się!

Fundacja Ekologiczna ARKA 7 września o 10.00 na placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA startuje z ogólnopolską akcją „Książka za drzewo”.

Podczas nowej akcji ARKI za każde posadzone drzewo będzie można otrzymać książkę. Natomiast wszystkie książki zostaną wcześniej zebrane podczas specjalnych zbiórek książek używanych, które odbędą się w całym kraju. – Celem naszej akcji jest nauka szacunku do książek, którym dajemy drugie życie połączone z niezwykle ważną ideą sadzenia drzew, zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ARKA i pomysłodawca akcji.

Podczas inauguracji akcji odbędzie się widowiskowy happening oraz warsztaty i instalacje edukacyjne prowadzone wspólnie z uczniami z Dwujęzycznej Szkoły im. Kopalińskiego.

Jednocześnie startuje system wyboru i rezerwacji książek za posadzone wcześniej drzewa. Każdy uczestnik akcji będzie mógł wpisać posadzone drzewo lub drzewa na stronie www.ksiązkazadrzewo.pl. Dzięki działającej na stronie „zielonej mapie Polski” będzie można zobaczyć, gdzie dokładnie znajduje się nowe drzewo. W zamian za zasadzenia uczestnik otrzyma książkę z tzw. drugiej ręki, która pochodzić będzie od osoby, która wcześniej odda swoją książkę.

A już 10 września odwiedzający Galerię będą mogli wziąć udział w tradycyjnym Charytatywnym Kiermaszu Książek, w którym za zakup 5 książek otrzymają sadzonkę wybranego drzewka – kaliny, pigwowca, głogu, dzikiej jabłoni, śliwy lub czeremchy.

– Troska o środowisko naturalne jest nam szczególnie bliska. Od lat wdrażamy rozwiązania, których celem jest minimalizacja negatywnego wpływu dotycząca zmian klimatycznych. Realizujemy strategię i politykę środowiskową, dbając o zasady odpowiedzialności i troski o planetę, koncentrujemy się na odpadach i zanieczyszczeniach, wyczerpywaniu się zasobów, emisji gazów cieplarnianych i zmianie klimatu. Dlatego z radością łączymy siły z Fundacją ARKA, organizując ponownie akcję „Książka za drzewo”.– dodaje Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cieszymy się
cieszymy się
2 miesięcy temu

Chyba drzewo za książkę, drzewa są tutaj ważniejsze, na pierwszy plan.