Wydarzenia Oświęcim

Kto będzie nowym starostą oświęcimskim?

Andrzej Skrzypiński – kandydat na nowego starostę oświęcimskiego. Fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Radny powiatu oświęcimskiego Andrzej Skrzypiński (PO) został oficjalnym kandydatem na stanowisko starosty oświęcimskiego.

Przypomnijmy, że 17 września tego roku zmarł dotychczasowy starosta oświęcimski Marcin Niedziela z Kęt (jego miejsce w Radzie Powiatu Oświęcimskiego zajmie Maciej Hejnowicz z Kęt). Dzisiaj (18 października) w Oświęcimskim Centrum Kultury liderzy rządzącej od blisko 3 lat powiatem oświęcimskim koalicji: Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018 i Porozumienie Samorządowe Powiatu podpisali specjalną deklarację. Na jej mocy wspólnym kandydatem na nowego starostę został 45-letni Andrzej Skrzypiński z PO. Wybór nowego starosty ma się odbyć podczas sesji Rady Powiatu planowanej na 25 października. Pozostały skład Zarządu Powiatu Oświęcimskiego pozostać ma bez zmian, a to oznacza, że wicestarostą byłby nadal Paweł Kobielusz, etatowym członkiem zarządu Teresa Jankowska, a nieetatowymi członkami Grażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak.
Kandydat na starostę Andrzej Skrzypiński to mieszkaniec Chełmka. W latach 2001 – 2002 był prezesem zarządu Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej w Oświęcimiu, a w latach 2002 – 2010 wiceburmistrzem Chełmka. Od 2010 roku zasiada w Radzie Powiatu Oświęcimskiego będąc w latach 2010 – 2014 etatowym członkiem Zarządu Powiatu.

Radni powiatowej koalicji Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018 i Porozumienie Samorządowe Powiatu z podpisaną deklaracją. Fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jeśli radni koalicji mają większość, wybór starosty jest formalnością. Ale jeszcze dobry zwyczaj wymaga aby był kontrkandydat. Szkoda, że starostę nie wybierają mieszkańcy jak burmistrzów.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Ake bzdury.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Bzdura, podszywacz, jest wtedy jeśli się wejdzie w rzadki nick już zajęty od lat wcześniej i pod jego szyldem wypisuje się własne bzdety.