Sport

Kto i kiedy będzie skakał w Wiśle?

Fot. Piotr Żyła

Pięciu skoczków z Wisły  wystąpi na najbliższych zawodach na igelicie. Pierwsze tego lata zawody z cyklu FIS Grand Prix rozegrane zostaną w najbliższy weekend na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji mężczyzn, do której powołanych zostało 12 biało-czerwonych. Przedstawiamy go poniżej, przypominając też dokładny program imprezy.

Tradycyjnie to Wisła będzie gospodarzem inaugurujących sezon konkursów FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Przez ostatnie trzy dni na wiślańskim obiekcie trenowali wszyscy polscy skoczkowie z trzech kadr narodowych oraz dwóch grup bazowych. Ostatniego dnia obozu w Wiśle przeprowadzone zostały krajowe kwalifikacje. 12 najlepszych zawodników tego sprawdzianu trener Thomas Thurnbichler powołał do składu naszej reprezentacji na konkursy FIS Grand Prix w Wiśle.

W kwalifikacjach, które w piątek odbyły się na Skoczni im. Adama Małysza, najlepszy rezultat uzyskał Dawid Kubacki. Oprócz Kubackiego awans do drużyny na przyszłotygodniowe zawody w Wiśle wywalczyli: Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Jan Habdas, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Jarosław Krzak. Dla niespełna 19-letniego Jana Habdasa będzie to debiut w zawodach z cyklu FIS Grand Prix.

Natomiast dla Thomasa Thurnbichlera konkursy w Wiśle będą pierwszymi w roli szkoleniowca reprezentacji Polski. Austriak w kwietniu powołany został na stanowisko trenera głównego Kadry Narodowej A i wówczas rozpoczął współpracę z polskimi skoczkami.

Po raz drugi w historii na wiślańskim obiekcie w zawodach FIS Grand Prix powalczą również kobiety. We wtorek ogłoszona zostanie kadra kobiet na te konkursy.

Rywalizacja w Wiśle podzielona została na trzy dni. W piątek, 22 lipca rozegrane zostaną oficjalne trening oraz kwalifikacje. W sobotę odbędą się konkursy indywidualne, natomiast na niedzielę zaplanowano kwalifikacji oraz drugie zawody indywidualne.

Reprezentacja Polski do pierwszych w sezonie konkursów międzynarodowych przystąpi pod wodzą nowego Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego – Adama Małysza. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne i można je nabyć na portalu e-Bilet.pl. Fani skoków narciarskich, którzy zakupią wejściówki na letnie konkursy w Wiśle, będą mieli prawo do zamkniętej przedsprzedaży biletów na listopadową inaugurację Pucharu Świata, która również odbędzie się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.

Program zawodów FIS Grand Prix w Wiśle 22-24.07.2022

22.07.2022, piątek

10:00 – trening oficjalny (2 serie) kobiet
12:15 – kwalifikacje kobiet
16:00 – oficjalny trening (2 serie) mężczyzn
18:15 – kwalifikacje mężczyzn

23.07.2022, sobota

09:30 – seria próbna kobiet
10:30 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia wręczenia nagród
14:00 – seria próbna mężczyzn
15:00 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia wręczenia nagród

24.07.2022, niedziela

11:00 – kwalifikacje mężczyzn
13:00 – pierwsza seria konkursowa mężczyzn
seria finałowa mężczyzn
ceremonia wręczenia nagród
16:30 – kwalifikacje kobiet
17:30 – pierwsza seria konkursowa kobiet
seria finałowa kobiet
ceremonia dekoracji

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol z tela
Karol z tela
27 dni temu

Skoki to są dopiero powyżej 250 m a na takie to szkoda mój syn 12 letni na rowerze skacze po 10 m to jest atrakcja a nie na takich kretowinach

Rpman
Rpman
27 dni temu

Co to atrakcja w lecie mówiąc całe skoki to jest mafia sędziowania szkoda kasy bilet na takie coś to 20 zł ale wiocha wali i sie cieszy to widać po napisach skąd tao jedzie na ten niby sport paru zawodników.

Ewa
Ewa
27 dni temu
Reply to  Rpman

A jak na wiosce pokarzą w tvpis to cała wieś mówi za głupotę trzeba płacić.

oczywiste
oczywiste
30 dni temu

No jak to, na skoczni w Wiśle imienia Adama Małysza pod wodzą związku na czele z Adamem Małyszem pierwszy powinien skakać Adam Małysz.