Diecezja Bielsko-Żywiecka opublikowała zmiany personalne w parafiach na swoim terenie. Szczegóły podajemy poniżej.
Księża przechodzący na emeryturę:
ks. Wiesław Bajger był dotąd proboszczem w parafii św. Klemensa, Papieża i Męczennika w Ustroniu;
ks. Witold Grzomba był proboszczem parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie;
ks. Jerzy Matura był dotąd w parafii Zesłania Ducha świętego w Lalikach;
ks. Antoni Młoczek był proboszczem parafii św. Mikołaja w Bielsku-Białej;
ks. Jan Pałka był proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Bąkowie;
ks. Władysław Piekarski był proboszczem parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabłociu;
ks. Tadeusz Serwotka był proboszczem parafii św. Brata Alberta w Ustroniu Zawodziu;
ks. Henryk Zątek był proboszczem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie.
Księża proboszczowie:
Ks. Szymon Tracz mianowany został proboszczem w Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie
Księża administratorzy:
ks. Mieczysław Jonik został mianowany administratorem w parafii św. Klemensa w Ustroniu;
ks. Marcin Madura został administratorem w parafii Najświętszej Rodziny w Małych Kozach;
ks. Ryszard Piętek został mianowany administratorem w parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabłociu;
ks. Tomasz Sroka został administratorem w parafii katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej;
ks. Roman Sala został mianowany administratorem w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie oraz w parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Skoczowie;
ks. Andrzej Sander został mianowany administratorem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi;
ks. Marcin Wróbel będzie administratorem w parafii św. Brata Alberta w Ustroniu Zawodziu;
ks. Piotr Zawarus został mianowany administratorem w parafii Miłosierdzia Bożego w Bąkowie;
ks. Andrzej Żmudka został mianowany administratorem w parafii Zesłania Ducha Świętego w Lalikach.
Księża neoprezbiterzy:
ks. Tadeusz Florczyk został mianowany wikariuszem w parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy;
ks. Piotr Grabowski został mianowany wikariuszem w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie;
ks. Szymon Janoszek został mianowany wikariuszem w parafii św. Andrzeja w Gilowicach;
ks. Łukasz Kapica został mianowany wikariuszem w parafii katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej;
ks. Sławomir Linnert został mianowany wikariuszem w parafii św. Marcina w Jawiszowicach;
ks. Jan Łączak został mianowany wikariuszem w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.
Księża wikariusze
ks. Mateusz Cader został mianowany wikariuszem w parafii św. Wojciecha w Bulowicach;
ks. Paweł Danek został mianowany wikariuszem w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu;
ks. Maciej Dąbrowski został mianowany wikariuszem w parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej;
ks. Rafał Dendys został mianowany wikariuszem w parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej;
ks. Przemysław Guzior został mianowany wikariuszem w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bielsku-Białej;
ks. Marcin Jakubiec został mianowany wikariuszem w parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich;
ks. Wojciech Jamroziński został mianowany wikariuszem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu;
ks. Kamil Jurek został mianowany wikariuszem w parafii katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej;
ks. Łukasz Kasprzak został mianowany wikariuszem w parafii świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach;
ks. Łukasz Koba został mianowany wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu;
ks. Tomasz Kramarczyk został mianowany wikariuszem w parafii św. Barbary w Bielsku-Białej;
ks. Przemysław Kramarz został mianowany wikariuszem w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowej Wsi;
ks. Krzysztof Legut został mianowany wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach;
ks. Sławomir Malisz został mianowany wikariuszem w parafii św. Jakuba w Szczyrku;
ks. Tomasz Marek został mianowany wikariuszem w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czańcu;
ks. Marcin Mędrzak został mianowany wikariuszem w parafii Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie;
ks. Janusz Pałka został mianowany wikariuszem w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie;
ks. Adrian Pietrasina został mianowany wikariuszem w parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej;
ks. Kamil Skoczylas został mianowany wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Pierśćcu;
ks. Józef Skurzok został mianowany wikariuszem w parafii świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach;
ks. Tomasz Stanek został mianowany wikariuszem w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych;
ks. Marcin Stopka został mianowany wikariuszem w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cieszynie;
ks. Sławomir Suski został mianowany wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu;
ks. Włodzimierz Szczyrbak został mianowany pomocą duszpasterską w parafii św. Małgorzaty w Bielsku-Białej;
ks. Mateusz Tomaszek został mianowany wikariuszem w parafii św. Michała Archanioła w Łękawicy;
ks. Adam Wandzel został mianowany wikariuszem w parafii św. Urbana w Hecznarowicach;
ks. Krzysztof Wilk został mianowany wikariuszem w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czańcu;
ks. Tomasz Wojtyła został mianowany wikariuszem w parafii św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach;
ks. Łukasz Zych został mianowany wikariuszem w parafii św. Wawrzyńca w Bielowicku.
Inne zmiany
ks. Adam Domoń został mianowany rezydentem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi;
ks. Wojciech Kamiński został mianowany pomocą duszpasterską w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej;
ks. Kamil Kuchejda otrzymał urlop zdrowotny;
ks. Mikołaj Krzyżowski został skierowany na studia na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie;
ks. Robert Oczkowski został mianowany kapelanem Szpitala w Żywcu;
ks. Wojciech Pastwa został mianowany kapelanem Szpitala w Żywcu;
ks. Damian Szafrański został mianowany rezydentem w parafii św. Józefa w Zabrzegu;
ks. Robert Szczotka został skierowany na roczny pobyt w Instytucie Notre Dame de Vie we Francji;
ks. Andrzej Wołpiuk został mianowany pełniącym obowiązki Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży.
Księża administratorzy mianowani proboszczami parafii
ks. Dariusz Byrski został mianowany proboszczem w parafii św. Macieja w Bielanach;
ks. Włodzimierz Caputa został mianowany proboszczem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Przecieszynie;
ks. Wojciech Jędrzejczyk został mianowany proboszczem w parafii Wszystkich Świętych w Zarzeczu;
ks. Łukasz Jończy został mianowany proboszczem w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy;
ks. Sławomir Kołata został mianowany proboszczem w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej;
ks. Łukasz Kubas został mianowany proboszczem w parafii św. Urbana w Brzeszczach;
ks. Marcin Sandok został mianowany proboszczem w parafii św. Brata Alberta w Bielsku-Białej;
ks. Bartosz Łacek został mianowany proboszczem w parafii Opatrzności Bożej w Jaworzu;
ks. Mirosław Kareta został mianowany proboszczem w parafii św. Józefa Kuncewicza w Marklowicach Górnych;
ks. Łukasz Lach został mianowany proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach.





