Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Oświęcim

Kto na emeryturę, kto nowym proboszczem, kto nowym wikarym. Zmiany personalne w parafiach

Budynek kurii przy ulicy Żeromskiego w Bielsku-Białej. Fot. Wikipedia/DTG

Diecezja Bielsko-Żywiecka opublikowała zmiany personalne w parafiach na swoim terenie. Szczegóły podajemy poniżej.

Księża przechodzący na emeryturę:

ks. Wiesław Bajger był dotąd proboszczem w parafii św. Klemensa, Papieża i Męczennika w Ustroniu;

ks. Witold Grzomba był proboszczem parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie;

ks. Jerzy Matura był dotąd w parafii Zesłania Ducha świętego w Lalikach;

ks. Antoni Młoczek był proboszczem parafii św. Mikołaja w Bielsku-Białej;

ks. Jan Pałka był proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Bąkowie;

ks. Władysław Piekarski był proboszczem parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabłociu;

ks. Tadeusz Serwotka był proboszczem parafii św. Brata Alberta w Ustroniu Zawodziu;

ks. Henryk Zątek był proboszczem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie.

Księża proboszczowie:

Ks. Szymon Tracz  mianowany został proboszczem w Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Księża administratorzy:

ks. Mieczysław Jonik został mianowany administratorem w parafii św. Klemensa w Ustroniu;

ks. Marcin Madura został administratorem w parafii Najświętszej Rodziny w Małych Kozach;

ks. Ryszard Piętek został mianowany administratorem w parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabłociu;

ks. Tomasz Sroka został administratorem w parafii katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej;

ks. Roman Sala został mianowany administratorem w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie oraz w parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Skoczowie;

ks. Andrzej Sander został mianowany administratorem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi;

ks. Marcin Wróbel będzie administratorem w parafii św. Brata Alberta w Ustroniu Zawodziu;

ks. Piotr Zawarus został mianowany administratorem w parafii Miłosierdzia Bożego w Bąkowie;

ks. Andrzej Żmudka został mianowany administratorem w parafii Zesłania Ducha Świętego w Lalikach.

Księża neoprezbiterzy:

ks. Tadeusz Florczyk został mianowany wikariuszem w parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy;

ks. Piotr Grabowski został mianowany wikariuszem w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie;

ks. Szymon Janoszek został mianowany wikariuszem w parafii św. Andrzeja w Gilowicach;

ks. Łukasz Kapica został mianowany wikariuszem w parafii katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej;

ks. Sławomir Linnert został mianowany wikariuszem w parafii św. Marcina w Jawiszowicach;

ks. Jan Łączak został mianowany wikariuszem w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Księża wikariusze

ks. Mateusz Cader został mianowany wikariuszem w parafii św. Wojciecha w Bulowicach;

ks. Paweł Danek został mianowany wikariuszem w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu;

ks. Maciej Dąbrowski został mianowany wikariuszem w parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej;

ks. Rafał Dendys został mianowany wikariuszem w parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej;

ks. Przemysław Guzior został mianowany wikariuszem w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bielsku-Białej;

ks. Marcin Jakubiec został mianowany wikariuszem w parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich;

ks. Wojciech Jamroziński został mianowany wikariuszem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu;

ks. Kamil Jurek został mianowany wikariuszem w parafii katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej;

ks. Łukasz Kasprzak został mianowany wikariuszem w parafii świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach;

ks. Łukasz Koba został mianowany wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu;

ks. Tomasz Kramarczyk został mianowany wikariuszem w parafii św. Barbary w Bielsku-Białej;

ks. Przemysław Kramarz został mianowany wikariuszem w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowej Wsi;

ks. Krzysztof Legut został mianowany wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach;

ks. Sławomir Malisz został mianowany wikariuszem w parafii św. Jakuba w Szczyrku;

ks. Tomasz Marek został mianowany wikariuszem w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czańcu;

ks. Marcin Mędrzak został mianowany wikariuszem w parafii Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie;

ks. Janusz Pałka został mianowany wikariuszem w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie;

ks. Adrian Pietrasina został mianowany wikariuszem w parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej;

ks. Kamil Skoczylas został mianowany wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Pierśćcu;

ks. Józef Skurzok został mianowany wikariuszem w parafii świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach;

ks. Tomasz Stanek został mianowany wikariuszem w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych;

ks. Marcin Stopka został mianowany wikariuszem w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cieszynie;

ks. Sławomir Suski został mianowany wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu;

ks. Włodzimierz Szczyrbak został mianowany pomocą duszpasterską w parafii św. Małgorzaty w Bielsku-Białej;

ks. Mateusz Tomaszek został mianowany wikariuszem w parafii św. Michała Archanioła w Łękawicy;

ks. Adam Wandzel został mianowany wikariuszem w parafii św. Urbana w Hecznarowicach;

ks. Krzysztof Wilk został mianowany wikariuszem w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czańcu;

ks. Tomasz Wojtyła został mianowany wikariuszem w parafii św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach;

ks. Łukasz Zych został mianowany wikariuszem w parafii św. Wawrzyńca w Bielowicku.

Inne zmiany

ks. Adam Domoń został mianowany rezydentem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi;

ks. Wojciech Kamiński został mianowany pomocą duszpasterską w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej;

ks. Kamil Kuchejda otrzymał urlop zdrowotny;

ks. Mikołaj Krzyżowski został skierowany na studia na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie;

ks. Robert Oczkowski został mianowany kapelanem Szpitala w Żywcu;

ks. Wojciech Pastwa został mianowany kapelanem Szpitala w Żywcu;

ks. Damian Szafrański został mianowany rezydentem w parafii św. Józefa w Zabrzegu;

ks. Robert Szczotka został skierowany na roczny pobyt w Instytucie Notre Dame de Vie we Francji;

ks. Andrzej Wołpiuk został mianowany pełniącym obowiązki Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży.

Księża administratorzy mianowani proboszczami parafii

ks. Dariusz Byrski został mianowany proboszczem w parafii św. Macieja w Bielanach;

ks. Włodzimierz Caputa został mianowany proboszczem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Przecieszynie;

ks. Wojciech Jędrzejczyk został mianowany proboszczem w parafii Wszystkich Świętych w Zarzeczu;

ks. Łukasz Jończy został mianowany proboszczem w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy;

ks. Sławomir Kołata został mianowany proboszczem w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej;

ks. Łukasz Kubas został mianowany proboszczem w parafii św. Urbana w Brzeszczach;

ks. Marcin Sandok został mianowany proboszczem w parafii św. Brata Alberta w Bielsku-Białej;

ks. Bartosz Łacek został mianowany proboszczem w parafii Opatrzności Bożej w Jaworzu;

ks. Mirosław Kareta został mianowany proboszczem w parafii św. Józefa Kuncewicza w Marklowicach Górnych;

ks. Łukasz Lach został mianowany proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach.

google_news
Kronika Beskidzka prasa