Wydarzenia Sucha Beskidzka

Kuków: Pokaźne grono złotych par

Fot. Wojciech Ciomborowski

Niezwykle wzruszająca uroczystość miała miejsce dziś w Kukowie. W jednej z tamtejszych restauracji 25 par ze stryszawskiej gminy wspólnie świętowało złote gody, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Jak to bywa nie zabrakło życzeń, które na ręce zaproszonych gości złożyli włodarze gminy – wójt Rafał Lasek i przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Wajdzik. Następnie wójt w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył zaproszonym medale oraz ufundowane przez gminę upominki i okazałe bukiety. Nie zabrakło lampki szampana, a gromkie „Sto lat” odegrała Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa.

Z grona stryszawian złote gody świętowali: Janina i Józef Czechowie, Stanisława i Jan Franczakowie, Władysława i Jan Głazowie, Barbara i Jan Hołotowie, Helena i Karol Pytraczykowie, Helena i Henryk Świerkoszowie, Anna i Kazimierz Świętkowie oraz Józefa i Kazimierz Walowie.

W Lachowicach w tym roku półwiecze małżeństwa świętowali Teresa  i Bronisław Barnasiowie, Janina i Władysław Gancarzowie, Zofia i Antoni Nowakowie, Anna i Jan Stachowscy, Zofia i Józef Stanikowie.

W Krzeszowie jubileuszu doczekały dwie pary: Zofia i Czesław Bacowie, Weronika i Stefan Żywczakowie, a Kukowie cztery: Maria i Stanisław Bacowie, Teresa i Stanisław Dyrczowie, Janina i Czesław Kubieńcowie oraz Krystyna i Jan Kwaśni.

Z Kurowa na uroczystość przyjechały trzy pary: Michalina i Stanisław Gąskowie, Stanisława i Zdzisław Kwaśni, Maria i Stanisław Łobodowie, a po jednej z Huciska – Maria i Franciszek Maciejni, Pewelki – Janina i Jan Boczkowie oraz Targoszowa – Iren i Stanisław Targoszowie.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
9 miesięcy temu

Gratulacje moi rodzice maja za rok ale mówią aby ich nie podawać do gminy gdyż od dudy nie chcą żadnego medalu to nie zaszczyt a porażka.

Janina
Janina
8 miesięcy temu
Reply to  Ewelina

Dziękujemy bardzo za wspaniałą uroczystość.Wòjtowi i wszystkim osobom które przyczyniły się do zorganizowania tego przyjęcia.

Czesław
Czesław
8 miesięcy temu
Reply to  Janina

Prezydentowi Dudzie również dziękujemy bardzo!!!!!!!