Sport

Kuloodporni to teraz Górale!

Fot: TS Podbeskidzie n/z: drużyna Kuloodpornych

Jedyna w naszym regionie drużyna ampfutbolu Kuloodporni Bielsko-Biała stała się częścią TS Podbeskidzie.

– Chcieliśmy uszanować markę stworzoną przez Daniela Kawkę i cały zespół Kuloodpornych, którzy są znani już w całej Polsce, dlatego zachowaliśmy pierwotny człon w nazwie – mówi Bogdan Kłys, prezes Podbeskidzia i dodaje: – To dla nas duże wyzwanie, bo chcemy nie tylko kontynuować to, co Kuloodporni budowali od pięciu lat, ale też rozwinąć projekt, nadać mu odpowiedniego rozmachu i blasku – mówi prezes Górali.

– Dla mnie była to bardzo trudna decyzja, ponieważ jestem z Kuloodpornymi bardzo związany emocjonalnie – mówi Daniel Kawka, założyciel i prezes fundacji Kuloodporni. – Jednak najważniejsi dla mnie byli zawsze zawodnicy i stwierdziłem, że dla ich rozwoju sportowego będzie to najlepsze rozwiązanie.

Fundacja Kuloodporni działa od ponad pięciu lat. W tym czasie zrealizowała kilkaset treningów, kilkadziesiąt zgrupowań, Drużyna Kuloodpornych wywalczyła brązowy, srebrny i złoty medal Mistrzostw Polski, a jej wychowankowie grają w Reprezentacji Polski. Jest to jedyny w województwie podmiot organizujący treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Uczestniczą w nich dzieci zarówno z województwa śląskiego jak i małopolskiego.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments