Bielsko-Biała Na sygnale

Kultowa terenówka patrolowała miasto

Fot. KMP B-B

Bielska policja testowała ostatnio w roli radiowozu kultową terenówkę marki Land Rovera Defender. Mundurowi mieli ten pojazd do dyspozycji przez dwa tygodnie i… najwyraźniej byli nim zachwyceni.

Jak przyznają sprawdził się zarówno na drogach jak i w trudnym górskim terenie.
Radiowóz –podkreślają – był wykorzystywany w codziennej służbie patrolowo-interwencyjnej. Dzięki temu można było sprawdzić nie tylko parametry techniczne pojazdu, ale też jego funkcjonalność w służbie.
Główną zaletą auta – zdaniem testujących go funkcjonariuszy – jest mocny 3-litrowy silnik o mocy 250 KM/ – Mimo prawie trzech ton wagi, radiowóz poruszał się bardzo sprawnie, co zrobiło wrażenie na kierujących nim policjantach – opisują swoje odczucia bielscy mundurowi. Wielką zaletą radiowozu okazało się też jego dodatkowe wyposażenie w postaci  licznych czujników parkowania oraz kamer ułatwiających parkowanie i obserwację przestrzeni wokół samochodu. Po testach w Bielsku-Białej land rower trafił do policjantów z Cieszyna. To oni będą teraz przez następne dwa tygodnie, zapoznawać się z jego możliwościami. Nie wiadomo, czy policja zamierza w przyszłości kupić defendery i przekazać je do jednostek działających w trudnym górskim terenie czy tylko chciała sprawdzić, co o możliwościach takich wozach sądzą funkcjonariusze.

google_news