Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Kup książkę i pomagaj dzieciom

Fot. Fundacja ARKA

To już ostatni dzwonek, kiedy będzie można zakupić książkę po okazyjnej cenie i wesprzeć dzieci z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych. Akcja “Książka wspiera bohatera” 30 listopada w bielskiej  Galerii SFERA po raz ostatni w tym roku. Przedświąteczny charytatywny kiermasz organizowany jest  przez fundację ekologiczną ARKA.

– Mamy dobrą informację dla uczestników akcji i miłośników książek. W 2020 roku będziemy się spotykać także raz w miesiącu. Dla tych, którzy chcieliby oddać swoje czytadła i wesprzeć nas to najlepiej przynieść je do Punktu Informacyjnego w Galerii SFERA I, ale w naszym mieście jest już coraz więcej takich miejsc np.: kawiarnie Proper i  8 stolików, restauracja Gallo Nero oraz Kwadrat Gospodyń Miejskich – mówi pomysłodawca, Wojciech Owczarz.

“Książka wspiera bohatera” to ekologiczna akcja, która łączy w sobie ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Zbierane są książki, które potem sprzedaje się na kiermaszach i tak zyskują “drugie życie”. Uzyskane w taki sposób pieniądze są przeznaczane na zakup biletów do kina i teatrów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Partnerami akcji są: Galeria SFERA, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miasta Bielska-Białej, Lasy Państwowe, Grupa Kęty i E-Words.

  

 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments