Porady i inspiracje

Kursy prawo jazdy w Częstochowie w 2021 roku

Jeśli zastanawiasz się nad kursem na prawo jazdy, z pewnością niepokoi Cię wiele kwestii i wiele pytań zaprząta Ci głowę. A naszej szkole nie tylko zapoznasz się z aktualnym i przepisami i panującymi zasadami na drogach, ale również wszystkie tajniki, które dobry kierowca powinien znać zaczynając swoją przygodę za kółkiem. Oferujemy kursy na wszystkie kategorie prawa jazdy.

Częstochowa – Kursy prawa jazdy w 2021 co się zmieniło?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że znacząca część potencjalnych kursantów postanowiło odłożyć w czasie zrobienie kursu na prawo jazdy. Branża, jak większość kraju została wręcz sparaliżowana. Zamknięte WORD-y, wstrzymane kursy i niechęć do udziału w szkoleniach – tak w skrócie można opisać ubiegły rok z naszej perspektywy. Z pewnością zadajesz sobie pytanie “czy warto rozpoczynać kurs prawa jazdy w czasie pandemii koronawirusa?”.

Jednak jak to się mówi, nowy rok, nowe wyzwania. Ruszamy z kopyta, a może raczej z opony i zapraszamy wszystkich chętnych do naszej szkoły na naukę jazdy w Częstochowie. Gwarantujemy atrakcyjne i konkurencyjne ceny, nasza szkoła wyróżnia się wysoką zdawalnością. Nasza ekipa to wyłącznie najlepiej wykwalifikowani instruktorzy.

Nie chcemy, aby osoby, którym zależy na kursie musiały odkładać go na później. Dlatego dbamy o każdy szczegół zapewniający poczucie bezpieczeństwa i zachowujemy pełny reżim sanitarny.

W czasach covid niemal wszyscy odczuliśmy, że samochód jest wręcz niezbędny do bezproblemowego codziennego funkcjonowania. Koronawirus sprawił, ze wiele osób, w trosce o własne zdrowie, zrezygnowało lub stanowczo ograniczyło poruszanie się zbiorową komunikacją. Może to, paradoksalnie ujmując, jest doskonały moment do tego, by podjąć kolejne wyzwania, na które brakowało wcześniej czasu.

Kursy prawa jazdy w Częstochowie – wymagania względem kursantów.

Chcemy spopularyzować kursy nauki jazdy wśród młodych ludzi. Dlatego chcąc zachęcić młodzież do kursu proponujemy liczne promocje i specjalne oferty im dedykowane. Jaka wygląda cena kursu prawa jazdy w Częstochowie? Dla uczniów szkół średnich super promocja, do końca lutego cena kursu od 1600 zł, cena regularna kursy kategorii B to 1800 zł. Dla pozostałych osób koszt wynosi 1900 zł.

Najpopularniejszym kursem na prawo jazdy jest niezaprzeczalnie kurs kategorii B. Pierwszym krokiem, który należy podjąć się wizyta u lekarza i przeprowadzenie niezbędnych badań, które mają na celu potwierdzenie informacji, że nadajesz się na kierowcę i nie masz żadnych przeciwwskazań. Nie masz się czego obawiać, najczęściej jest to wyłącznie formalność.

Następnie z takim zaświadczeniem powinieneś udać się do do odpowiedniego wydziału komunikacji i złożyć wniosek o wydanie numeru PKK, czyli Profilu Kursanta Kierowcy. Pamiętaj, że do wniosku należy dołączyć fotografię o odpowiednich parametrach. Generalnie przyjmuje się, że kurs prawa jazdy można rozpocząć po ukończeniu swoich 18 urodzin. Jednak polskie prawo dopuszcza sytuację, kiedy można rozpocząć kurs przed osiągnięciem pełnoletności. Maksymalnie jest to trzy miesiące przez 18-stką. W takiej sytuacji należy zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym, który zobowiązany jest do podpisana w urzędzie stosownej zgody na rozpoczęcie kursu przez niepełnoletnią osobę.

Ile trwa kurs na prawo jazdy w Częstochowie.

Kurs na prawo jazdy w Częstochowie obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne (30 godzin teoretycznych – po 45 minut) oraz zajęcia praktyczne (30 godzin praktycznych – po 60 minut). Po ukończeniu teoretycznej części kursu zasiądziesz po raz pierwszy za kierownicą samochodu. Oczywiście musisz pamiętać, że aby do tego doszło wcześniej musisz zdać specjalistyczny egzamin wewnętrzny, który ma na celu przede wszystkim zweryfikować nabytą wiedzę na kusie i potwierdzi, że rozumiesz znaki drogowe oraz najważniejsze zasady ruchu drogowego.

Swoje pierwsze praktyczne manewru zrobisz na placu manewrowym zlokalizowanym przy naszej szkole. Dopiero w momencie, kiedy doświadczony instruktor dojdzie do wniosku, że dostatecznie panujesz nad samochodem, wspólnie wyjedziecie na miasto, gdzie następuje tak naprawdę najważniejsza część kursu – czyli nauka jazdy w ruchu drogowym.

Po zakończeniu manewrów praktycznych znów przystępujesz do egzaminu wewnętrznego. Jeśli go zdasz uzyskujesz możliwość zapisania się na egzamin państwowy.

Na egzamin państwowy zapisujesz się w WORD, czyli Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Sam egzamin jest podzielony na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Możesz przystąpić tylko do części praktycznej i umówić się na inny termin części praktycznej lub przystąpić do obu egzaminów jednego dnia.

Jeśli chodzi o czas trwania kursu na prawo jazdy, jest to bardzo indywidualna sprawa, ponieważ w przypadku gdy nie czujesz się na siłach na podejście do egzaminu państwowego, masz możliwość wykupienia dodatkowych godzin kursu (praktycznych bądź teoretycznych) w celu dodatkowego doszkolenia wiedzy i umiejętności. U nas masz możliwość przejścia przyspieszonego kursu na prawo jazdy kategorii B w maksymalnie 30 dni w cenie 2100 zł.

Nauka jazdy w Częstochowie – Ford Mustang do dyspozycji kursantów.

Każdy nasz kursant, który zdecyduje się na zrobienie kursu prawa jazdy kategorii B w naszej szkole ma do swojej dyspozycji kultowego już Forda Mustanga. Projekt “Mustang” wprowadziliśmy w życie we wrześniu ubiegłego roku i do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Każdy kursant w naszej placówce, który zdecyduje się na rozpoczęcie kursu na prawo jazdy, najpopularniejszej kategorii, czyli kategorii B, ma niezapomnianą okazję skorzystania z 2 godzinnego szkolenia, które odbywa się na prawdziwym skarbie wśród samochodów, czyli Mustangu. Z całkowitą odpowiedzialnością gwarantujemy niesamowite wrażenia i wspaniałą atmosferę, którą zapamiętasz do końca życia i będziesz opowiadać swoim wnukom. Możliwość jazdy kultowym sportowym samochodem z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments