Kuźnia wygrywa na inaugurację

Po wygranych barażach ze Szczakowianką Jaworzno i utrzymaniu się w IV lidze ustrońska Kuźnia kontynuuje dobrą passę. W pierwszej kolejce nowego sezonu podopieczni Mateusza Żebrowskiego pokonali na swoim stadionie LKS Goczałkowice-Zdrój 1:0.

O wyniku spotkania zadecydowała 15. minuta gry, w której pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Arkadiusz Jaworski. Chwilę później gości od utraty gola uratował słupek. Z kolei tuż po przerwie Michał Pietraczyk zmarnował doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia gospodarzy.

Rywale próbowali się odgryzać ustronianom, ale przez większą część spotkania nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji strzeleckiej. Dopiero w końcówce zawodów ich desperackie już ataki zmusiły nieco do wysiłku golkipera Kuźni Michała Skocza. Miejscowi obronili jednak minimalne prowadzenie do końca i po ostatnim gwizdku arbitra mogli cieszyć się z zasłużonych trzech punktów.