Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kwiaty za elektrograty

Za oknami szaro, buro i ponuro, nadeszła więc pora na jesienne porządki. Dlatego jeżeli w trakcie domowych prac znalazłeś zużyte baterie, świetlówki, telefony komórkowe lub sprzęt RTV czy AGD, przynieś je do nas, a w zamian otrzymasz kwitnące wrzosy.

W dniach 23 – 25 września 2021 r. w Castoramie odbędzie się cykliczna już akcja „Kwiaty za elektrograty”.

Celem zbiórki jest obniżenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko oraz podwyższenie wiedzy na temat zagrożeń wynikających z nieprawidłowego gospodarowania odpadami ZSEE.

Co to są elektrośmieci? Elektrośmieci to wszystkie niesprawne, nieużywane urządzenia, działające na prąd lub baterie np. popsute pralki, lodówki, telefony, komputery, lampki biurkowe, a także wszelkie elektroniczne gadżety jak monitory, klawiatury, ładowarki.
Elektrośmieci zawierają trujące substancje, takie jak rtęć, kadm, związki bromu, ołów czy chrom. Jednak większą część z nich da się ponownie wykorzystać do produkcji nowych urządzeń. Dlatego elektrośmieci muszą być zbierane i poddawane recyklingowi.

Nowością w tym roku jest inicjatywa „Zieleń za elektrograty”, w ramach której Castorama Polska ufunduje zieloną przestrzeń zaprojektowaną w duchu bioróżnorodności. Nagrodę otrzyma miejscowość, na terenie której znajduje się sklep, któremu uda się zebrać największą ilość elektrośmieci. Castorama przeznaczy aż 25 tysięcy złotych na odnowę wspólnie wybranej przestrzeni zielonej w Twojej okolicy. Realizacja projektu obędzie się we współpracy ze zwycięskim sklepem i lokalnym samorządem.
Dołącz do naszej akcji, czekamy na Ciebie w Cieszynie! 🙂

Regulamin akcji dostępny na stronie www.castorama.pl.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments