Wydarzenia Wadowice

Łączany: Premier i poseł Polak na wałach

Fot. UG w Brzeźnicy

Gmin Brzeźnica jest jedną z tych, w których trwające przez wiele dni ulewne deszcze wyrządziły sporo zniszczeń i zmusiły strażaków do walki o uratowanie dobytku mieszkańców. Z władzami gminy spotkali się premier Mateusz Morawiecki i poseł Marek Polak. Sporo usłyszeli.

W Gminie Brzeźnica stan pogotowia przeciwpowodziowego został ogłoszony wczoraj przed południem. Strażacy, aby ograniczyć skutki podtopień, zajęli się przepompowywaniem wody do Wisły. Wójt Brzeźnicy Bogusław Antos spotkał się z premierem w Łączanach. Przedstawił premierowi zagrożenia z jakimi mieszkańcy borykają się od lat. Dodał, że rozwiązałaby je budowa stałej przepompowni, ale dla gminy taka inwestycja jest ogromnym obciążeniem finansowym.

Dziś Bogusław Antos spotkał się przy wałach wiślanych z posłem ziemi wadowickiej Markiem Polakiem. W trakcie akcji przeciwpowodziowej przedstawił mu konkretne potrzeby. W ocenie włodarza gminy Brzeźnica niezbędna jest realizacja trzech dużych inwestycji. Są to budowa przepompowni stałej, wzmocnienie wałów na prawym brzegu Wisły, regulacja Potoku Półwiejskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments