Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ładowarka teleskopowa dla firmy budowlanej – jak ją pozyskać? Doradza firma z Krakowa

Ładowarka teleskopowa należy do urządzeń, które są niezbędne w każdej firmie budowlanej. Przy jej pomocy można wykonać wiele prac, w innych warunkach wymagających użycia co najmniej kilku maszyn budowlanych. Ładowarkę można kupić, wziąć w leasing lub wynająć. Warto się zastanowić, które rozwiązanie okaże się lepsze dla naszej firmy.

Zakup ładowarki teleskopowej

Kupno ładowarki teleskopowej to poważna inwestycja. Dobrej jakości sprzęt może kosztować nawet ponad sto tysięcy złotych. Firmy budowlane nie zawsze muszą finansować jej zakup całkowicie z własnych środków. Współcześnie mają duże szanse na uzyskanie rozmaitych dofinansowań, dzięki którym kupno ładowarki nie jest tak bolesne dla funduszy przedsiębiorstwa. Warto pamiętać, że na dofinansowania można liczyć zazwyczaj jedynie na początku prowadzenia działalności. Później nie jest to możliwe.

Jeżeli nie stać nas na zakup nowej ładowarki teleskopowej, wyjściem jest zakup sprzętu używanego, który jest nawet kilka razy tańszy. Zakupu używanej maszyny powinna dokonać osoba doświadczona, która jest w stanie ocenić, czy sprzęt jest w pełni sprawny. Problemem w przypadku zakupu starszych modeli ładowarek teleskopowych są części zamienne. Niekiedy są one trudno dostępne, czasem nie ma już możliwości zakupu części oryginalnych.

W przypadku firm, które zdecydowały się na progresywny podatek dochodowy przy zakupie ładowarki teleskopowej można skorzystać z ulg podatkowych.

Brak pełnej sumy na zakup sprzętu, nie oznacza, że nie możemy go kupić. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zaciągnięcie kredytu i spłacanie go w ratach. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że ładowarka teleskopowa od początku jest własnością naszej firmy.

Leasing ładowarki teleskopowej

Są firmy, które decydują się wziąć ładowarkę teleskopową w leasing. Popularność leasingu wynika z faktu, że należy on do tańszych sposobów finansowania maszyn budowlanych. Co ważne – jest również łatwiejszy do uzyskania niż kredyt.

W przypadku leasingu po podpisaniu umowy właścicielem ładowarki teleskopowej jest firma leasingowa. Leasingobiorca może ją wykupić po spłaceniu wszystkich rat. Leasing jest popularny zwłaszcza wśród małych i średnich firm, które mają problem z zakupem sprzętu, a korzystają z niego stale.

Wynajem ładowarki teleskopowej – kiedy się opłaca?

Na wynajem ładowarek teleskopowych decydują się najczęściej przedsiębiorstwa lub osoby fizyczne, które potrzebują sprzętu jedynie na określony czas. Firmy specjalizujące się w wynajmie takiego sprzętu oferują możliwość wypożyczenia go na kilka godzin, jeden dzień, a nawet kilka tygodni lub miesięcy.

W sytuacji, kiedy ładowarka teleskopowa będzie nam potrzebna do zrealizowania tylko jednego projektu, jej kupno nie jest dobrą inwestycją. Osoba decydująca się na wynajem musi jednak pamiętać, że ładowarka teleskopowa nie może być obsługiwana przez każdego. Żeby pracować z tą maszyną trzeba przejść specjalistyczne szkolenia, które kończą się egzaminem i wydaniem certyfikatu.

——–
Praca w Suchej Beskidzkiej – sprawdź najnowsze oferty

google_news