Kultura i rozrywka Wadowice

Lanckorona: Hejnaliści na ruinach

Ruiny zamku w Lanckoronie. Fot. Bogdan Szpila

W najbliższą niedzielę, 13 czerwca Lanckoroną zawładną muzycy.  Na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji.

Zorganizowany w 250. rocznicę bitew lanckorońskich „Festiwal Hejnalistów na zamku w Lanckoronie” w samo południe zainaugurują trębacze, trombiści i sygnaliści rywalizując na baszcie w ruinach lanckorońskiego zamku. Następnie muzycy prowadzeni przez konfederatów barskich z Sanoka przemaszerują na Rynek w Lanckoronie.

Na Rynku będą koncertować orkiestry dęte – gminna lanckorońska i góralska ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. „Uczniowie zaproszą do wspólnego śpiewania pieśni konfederackich a konfederaci przedstawia scenki rekonstrukcyjne. W przerwach muzycznych występów będzie wręczanie nagród i honorowanie laureatów konkursu na górze. I znowu roztrąbią się zwycięskie sygnały – wojskowe, myśliwskie, religijne, pasterskie, a jakie jeszcze – to się okaże. Oficjalnie zaprezentowane też zostanie nowe logo GOK-u w Lanckoronie, uhonorowani zostaną jego twórcy, a laureaci muzycznej części gminnego konkursu „Twierdza Lanckorona” odbiorą swoje nagrody” – informują organizatorzy.

Projekt „Festiwal Hejnalistów na zamku w Lanckoronie”, realizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Orkiestry Dętej w Lanckoronie Intrada przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie i przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz sponsorów.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments