Wydarzenia Cieszyn

Laptopy i maseczki dla podopiecznych z domów dziecka. I dla rodzin zastępczych

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Powiat Cieszyński realizuje projekt pod nazwą “Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Zakupiono laptopy i środki ochrony osobistej. 

Laptopy w ilości 204 sztuk, 50 urządzeń wielofunkcyjnych ze słuchawkami z mikrofonem oraz 23 różne oprogramowania dla dzieci z niepełnosprawnością trafiło do rodzin zastępczych. Ponadto do Domów Dziecka z terenu powiatu cieszyńskiego przekazano 45 laptopów, 2 zestawy audio, 1 projektor z ekranem, 1 ekran, 4 urządzenia wielofunkcyjne, 1 tablicę interaktywną, 1 telewizor, 12 słuchawek z mikrofonem, 2 kamery do komputerów, 2 oprogramowania dla dzieci z niepełnosprawnością.

Powiat Cieszyński dba o potrzeby dzieci znajdujących się w pieczy zastępczej oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, a więc także i teraz, w czasie trwającej pandemii SARS-CoV-2. W związku z tym korzystamy z wszystkich możliwości, by ich wspomóc, dlatego pozyskujemy środki, będącymi rzeczywistą pomocą materialną w czasie trwającej pandemii koronawirusa –  mówi Janina Żagan, wicestarosta powiatu cieszyńskiego.

Właśnie przekazujemy sprzęt komputerowy oraz audiowizualny dla placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz zawodowych rodzin zastępczych. Na bieżąco także przekazujemy sprzęt pozostałym rodzinom. 14 sierpnia mamy otrzymać część środków ochronnych i dezynfekujących, które również sukcesywnie zostaną przekazane. Cały sprzęt zakupiony w ramach projektu ma do nas zostać dostarczony do końca sierpnia tego roku i przekazany rodzinom i domom dzieckadodaje Agnieszka Baszczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie.

Zakupiono dla pieczy rodzinnej: 2790 maseczek, 13950 rękawiczek, 837 płynów do dezynfekcji, zaś dla domów dziecka: 1310 maseczek, 6550 rękawiczek, 550 płynów do dezynfekcji, rękawiczki – po 50 sztuk na osobę, maski- po 10 sztuk na osobę.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Łączenie laptopów z maseczkami w tytule sugeruje, że przy laptopie trzeba siedzieć w maseczce. Na szczęście dalej jest napisane, że maseczki nie są załącznikiem do laptopów, trafią później.
Dlaczegoś starosta nie uwypuklił wpływania powiatu na koronowirusa poprzez zakup maseczek, środków ochrony i dezynfekujących w apelach do mieszkańców na okoliczność żółtej strefy powiatu cieszyńskiego. Jeszcze pasowałaby dostępność testów, szybkich wyników.