Wydarzenia Cieszyn

Łatwiejsza zima dla ptaków dzięki Domowi Przyrodnika w Hażlachu

Zima jest istnym obozem przetrwania nie tylko dla czworonogów. Trzeba pamiętać również o ptakach i o tym, by podobnie jak braciom mniejszym, im też nie zabrakło pokarmu.Warto wybudować karmnik i pomóc przetrwać im mroźne miesiące. Kilka patentów, jak to zrobić, przygotował Dom Przyrodnika w Hażlachu. 

Ta  opcja spodoba się wszystkim tym, którzy prowadzą ekologiczny tryb życia. Do utworzenia karmnika dla ptaków przyda się karton po mleku lub soku. Nie jest to warunkiem koniecznym, ale karton można ozdobić w dowolny sposób. Do środka można wsypać ziarna i smalec.

fot. Karmniki w Domu Przyrodnika w Hażlachu / zdjęcie poglądowe
fot. Karmniki w Domu Przyrodnika w Hażlachu / zdjęcie poglądowe

Drugim pomysłem jest karmnik przygotowany przy pomocy wydrążonej połówki pomarańczy lup grejfruta. 1/2 owocu najlepiej jest wypełnić nasionami. Jest ich wiele, więc można wybierać według własnych upodobań. Może przydać się np. słonecznik lub rodzynki.

Tworzone karmniki cieszą się sporym powodzeniem u wielu gatunków ptaków. To wielokrotnie pomaga im godnie przetrwać zimę. Dokarmianie ptaków jest wręcz kluczowe. Zimą mogą na nas liczyć, a wiosną i latem pomagają nam m.in. w zwalczaniu komarów i much.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
2 lat temu

Co na to dotychczasowi budowniczowie karmników, budek z drewna?