Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Laury za szopki babiogórskie

W budzowskim kościele oficjalnie ogłoszono wyniki oraz nagrodzono laureatów powiatowego konkursu na babiogórską szopkę regionalną. Poziom konkursu był w tym roku bardzo wysoki.

Przygotowane na konkurs szopki różnią się od powszechnie znanych, czy też tych krakowskich. Biblijne Betlejem jest w nich bowiem osadzone w scenerii babiogórskiej. Ponadto prace muszą być wykonane z naturalnych surowców. Stąd twórcy szopek przed przystąpieniem do pracy wiele godzin spędzali na zbieraniu mchu, kory i innych darów natury.

W kategorii rodzinnej wygrała praca Zuzanny, Filipa, Joanny i Romana Wójcik (Sucha Beskidzka). Drugie miejsce wywalczyli Dominika i Adam Kruźlak z rodziną (Bieńkówka), a trzecie Milena Pajor (Bystra Podhalańska). Wyróżniono Marię, Dominika, Wojciecha i Józefa Kołodziej (Naprawa), Katarzynę, Kacpra, Mikołaja i Marcina Wątroba z babcią i dziadkiem (Sucha) oraz Halinę, Pawła, Piotra, Marka Kąkol z dziadkiem Marianem (Sucha).

W kategorii młodzieżowej zwyciężyły Monika i Natalia Marek (Toporzysko) przed Anną Kulak (Budzów) i Aleksandrą Oprzędek (Jordanów).

Wśród dzieci równorzędną pierwszą nagrodę przyznano Oliwii Mglej (Budzów) i Jakubowi Lenikowi (Bieńkówka), a drugie klasie IIIa w SP nr 2 w Zawoi Wilcznej. Trzeciej nagrody nie było, ale wyróżniono Zuzannę Ocieczek (Wieprzec), Oliwiera Oprzędka (Jordanów) i makowskie Niepubliczne Przedszkole Sióstr Serafitek.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments