Wydarzenia Bielsko-Biała

Legenda na uczczenie legendy. Laboratorium w „Metrum” na 45-lecie „Piątawki”

Laboratorium. Fot. Materiały Metrum Jazz Club

Legendarna jazz-rockowa grupa Laboratorium zagra w Metrum Jazz Clubie. Gwiazdorski skład wraca do Bielska-Białej, stając się częścią obchodów jubileuszu bielskiej legendy świętującej 45-lecie – Jazz Clubu Piątawka.

Koncert Laboratorium, założonego ponad pół wieku temu pionierskiego zespołu grającego fusion i jazz-rocka, odbędzie się 17 czerwca w klubie przy ulicy Partyzantów. Na scenie zameldują się wielkie postacie polskiej muzyki: gitarzysta Marek Raduli, basista Krzysztof Ścierański, pianista Janusz Grzywacz, wokalista i saksofonista Marek Stryszowski oraz perkusista Marcin Ścierański.

W 2018 roku Laboratorium powróciło (po 32 latach!) z dziesiątym studyjnym albumem „NOW”. Płyta miała premierę 2 listopada, czyli w dniu urodzin tragicznie zmarłego w lipcu tamtego roku perkusisty Grzegorza Grzyba, który w kultowym Izabelin Studio nagrał z Laboratorium pierwszy i zarazem ostatni album. Na płycie znalazło się dziesięć utworów. To soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli’ego, O.S.T.R.’a oraz Jaroza. Okładkę do płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala. Nowy album grupy pokrył się złotem.

Godzinę przed koncertem Laboratorium, który rozpocznie się o 21.00, odbędzie się spotkanie „Sam na sam z Jerzym Rocławskim”. To założyciel Jazz Clubu Piątawka. Jak zdradza, fani jazzu mogą liczyć nie tylko na wyjątkowe zdjęcia z niezapomnianych koncertów w Bielsku-Białej, ale także na barwne i pikantne opowieści, dotyczące nie tylko muzyki, ale równie szalonych imprez. Będzie się działo!

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nic nie wiem
nic nie wiem
1 miesiąc temu

Ile koncert będzie kosztował (bilety)?