Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Leje jak z cebra. Rzeki mogą przekroczyć stany ostrzegawcze i alarmowe

Grafiki: IMGW

Wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne dla całego regionu. Ma lać do jutrzejszego poranka. Poziom wód może sięgnąć stanów ostrzegawczych, a miejscowo nawet alarmowych – ostrzega IMGW.

Ostrzeżenie meteorologiczne (dla dużej części regionu drugiego stopnia) wydano dziś po 14.00. – Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 50 mm do 60 mm – informują synoptycy. Ostrzeżenie obowiązuje do czwartku (do 6.00).

Jednocześnie Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla całego regionu. Dotyczy możliwości przekroczenia stanów ostrzegawczych. Jego prawdopodobieństwo oszacowano na 80 proc.

– W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane i obserwowane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy wody wysokiej. Miejscami (szczególnie na mniejszych rzekach i w zlewniach zurbanizowanych) wzrosty mogą być gwałtowne. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze, a punktowo także stany alarmowe – ostrzegają meteorolodzy. Ostrzeżenie jest ważne do czwartku (do 10.00).

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Noe
Noe
1 rok temu

za to wszystko odpowiedzialne wody poskie. nie czyści sie koryt , brzegi się nie umacnia itp itd. Jak sie powtórzy 97 to lepiej jak by im urząd zmyło

Sezon grzewczy przez 10 miesięcy
Sezon grzewczy przez 10 miesięcy
1 rok temu

Już mnie znudziło to ocieplenie klimatu, te susze i upały…

węgiel na ramię
węgiel na ramię
1 rok temu

Leje a i zimno jest, w kopciuchach trzeba przepalać w 2 połowie maja.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Leje się woda, a i przed a i brak jak zwykle. Przypał wrodzony, niereformowalny.

ach jak przyjemnie - robię Tadeuszowi
ach jak przyjemnie - robię Tadeuszowi
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

leje są i po bombach co to Tadeusz wytacza z przyjemnością wrodzoną aby uderzyć z bomby – z małej litery bez przecinków i kropek