Cieszyn Kultura i rozrywka

Letnie podróże z cieszyńską biblioteką

Fot. Biblioteka Miejska w Cieszynie

„Wakacyjne podróże z biblioteką” to cykl spotkań podróżniczych, który staje się powoli tradycją działań Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Nie zabraknie go i w te wakacje.

Po raz trzeci pojawia się propozycja spędzenia środowych letnich popołudni w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Do współpracy zaproszono podróżników, którzy podzielą się z nami swoimi wrażeniami i obserwacjami, ilustrowanymi zdjęciami z niezwykłych miejsc.
Spotkania będą się odbywały w środy o godz. 17.00. Plan “podróży” przedstawia się następująco:

20 lipca odbędzie się prelekcją pn.  “Od metropolii po dżunglę Borneo czyli podróż przez Malezję i Singapur”. Do Malezji “zabiorą” słuchaczy:  Magdalena Gumowska i Mariusz Łapiński, autorzy projektu „Dobrze Pojechane”.

3 sierpnia na Wyspy Kanaryjskie uczestnicy wybiorą się z Izabelą Kulą w prelekcji Archipelag marzeń czyli na Wyspach Kanaryjskich: Teneryfa, Fuerteventura i Lanzarote.

10 sierpnia odbędzie się zdobywanie  dachu Afryki z Karoliną Fojcik-Pustelnik, która opowie o swojej afrykańskiej przygodzie w prelekcji “Moje Kilimandżaro:.

Już po wakacjach, 7 września, będzie można przenieść się w czasie. W prelekcji  pt. “Na tropie książąt cieszyńskich” Władysław M. Żagan opowie jak kiedyś wyglądało podróżowanie.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments