Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Letnie skoki w Wiśle: Powtórka z soboty. Kubacki zdobywa Grand Prix FIS

Fot. Anna Karczewska/PZN

Drugi konkurs skoków narciarskich o Letnie Grand Prix w Wiśle Malince, zakończył się pełnym sukcesem biało-czerwonych. Podobnie, jak w sobotę, w niedzielnych zawodach podopieczni trenera Michala Doleżala zawojowali całe podium. I kolejność była taka sama…

Dawid Kubacki odniósł drugie zwycięstwo (131,5 m i 127 m) – 275,9 pkt., wyprzedzając Kamila Stocha (125,5 m i 128 m) – 265, 6 pkt. oraz Piotra Żyłę (125 m i 129 m) – 263, 6 pkt. 7. był Tomasz Pilch, 11. Klemens Murańka,  19. Stefan Hula, 20. Paweł Wąsek.

Końcowa klasyfikacja Letniego Grand FIS  wygląda tak samo, jako wczorajsze i dzisiejsze podium. 1. Kubacki – 200 pkt., 2. Stoch – 160 pkt., 3. Żyła – 120 pkt. Brawa dla Tomka Pilcha, który w generalce uplasował się na 4. miejscu – 86 pkt. Na 8. miejscu rywalizację zakończył Hula, na 11. Murańka, na 18. Wąsek.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marshall
Marshall
1 miesiąc temu

Jak zwykle Bolki się odzywają ,którzy nie mają pojęcia o skokach , co z tego że nie było gigantów , nasza skocznia ,więc każdy trening się przyda . Akurat co do skoków to jesteśmy w czołówce światowej i po co ten hejt .Trzeba organizować takie zawody by młodzi się przyzwyczajali i dzięki temu pokazał się Tomek Pilch.

Karol
Karol
1 miesiąc temu
Reply to  Marshall

Jakiej światowej ile krajów skacze 8-10 z tego Niemcy i Austria sie liczy co to za skoki w okolicach 110 m jedynie mamuty i 200 a tak to nuda wiejska.

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Zobaczymy w marcu wielki szum a nikt szanujący nie przyjechał paru młodych i emerytów i wielka radocha nikt nie chciał organizować letnich a Polska zawsze musi się pokazać za nasze podatki i organizować lipę.

kibic
kibic
2 miesięcy temu

No i z czego się te pismaki i działacze sportowi cieszą? Na ich miejscu to bym się wstydził.Zawodnicy zagraniczni to w 90 % drugi garnitur a nasze “niby orły” w możliwie najsilniejszym składzie.Zróbcie za tydzień konkurs i dajcie naszym super skoczkom np kelnerów za zawodników,Znowu będzie można być w “siódmym niebie” i głosić,ze nasi kolejny raz zajęli całe podium.Zima pokaże kto jest najlepszy,no ale każdego roku redaktorzy sportowi “sikają” po nogach na letniej grand prix,podniecaja sie w jakiej to super formie sa nasi.Wstydzić się trzeba za te komentarze a przede wszystkim za to,ze w czasie pandemii wszystkie kraje zrezygnowały z… Czytaj więcej »

aad
aad
1 miesiąc temu
Reply to  kibic

a kto zabronił przyjechać pierwszemu garniturowi

Alek
Alek
1 miesiąc temu
Reply to  kibic

Kto zapłacił za te treningi nie zawody następna porażka naszych organizatorów wiejskich czy podają ile na to wydano kasy.