Na sygnale Oświęcim

Lewy tytoń zamiast paszy wierzchołkiem góry lodowej

Policjanci z komisariatu w Chełmku zatrzymali 48–letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Funkcjonariusze przejęli jego nielegalny towar, czyli blisko 250 kg krajanki tytoniowej i około tysiąc porcji narkotyków.    

We wtorek 7 marca w Chełmku na ulicy Piastowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla. W jej trakcie zauważyli w części bagażowej 10 dużych worków, w których miała rzekomo znajdować się pasza dla zwierząt. Policjanci nie dali jednak wiary słowom kierowcy i sprawdzili zawartość jednego z worków. Okazało się, że zamiast paszy znajduje się w nim krajanka tytoniowa. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze cztery woreczki foliowe z zawartością białej sproszkowanej substancj . Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

Kolejne dowody przestępczej działalności mężczyzny, policjanci odkryli na terenie jego miejsca zamieszkania. Współpracując ze śląskimi policjantami,  podczas przeszukania jego domu oraz magazynów, z których korzystał, znaleźli blisko 900 opakowań tytoniu bez polskich znaków akcyzy, trzy worki z marihuaną oraz woreczek z amfetaminą.

Z szacunków policjantów wynika, że zabezpieczone środku odurzające mogłyby posłużyć do sporządzenia około tysiąca porcji narkotyku, natomiast uszczuplenie skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego to blisko 200 tys. zł.

Wczoraj 48–latkowi zostały przedstawione zarzuty oraz zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

 

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments