E-edukacja Cieszyn

Licealista programista

Fot. z archiwum szkoły

Antoni Siedloczek – uczeń cieszyńskiego „Osucha”, może pochwalić się sukcesem odniesionym w XIII edycji Konkursu Bóbr. Został zaproszony na Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie odebrał nagrodę i dyplom dla laureata III miejsca.

Osiągnięcie tak wysokiej lokaty wymagało pokonania ponad 4200 innych uczniów w grupie „Senior” z całego kraju. Konkurs Bóbr jest polską edycją międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się w tym samym czasie, w prawie 50 krajach na całym świecie.

– Zadania konkursowe na ogół są związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia – mówi Tomasz Kanadys, wychowawca laureata i nauczyciel informatyki w „Osuchu”. On również odebrał gratulacje podczas toruńskiej gali.

Nie zaszkodzi przypomnieć, że wcześniej laureatem III miejsca w drugiej edycji Konkursu Bóbr, był inny uczeń „Osucha” – Łukasz Kluska. Cieszyński ogólniak, jako jedyna szkoła w Cieszynie, ma na koncie taki sukces.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments