Wydarzenia Cieszyn

Liczba zakażonych przekroczyła półtora tysiąca. Zgon mieszkańca gminy Skoczów

Minionej doby, od sobotniego do niedzielnego poranka – według danych sanepidu – w powiecie cieszyńskim było 6 pozytywnych testów (w sumie 1508) po badaniu na obecność koronawirusa.  Grupa osób, który powróciły do zdrowia, powiększyła się  o kolejnych 10 (w sumie 1280).

W kwarantannie domowej przebywa 481 mieszkańców, a izolacja epidemiologiczna dotyczy 78 osób. W szpitalach leczonych jest 38 osób. Odnotowano ostatniej doby zgon mieszkańca gminy Skoczów. Tym samym ta czarna liczba wzrosła do 38 osób.

Od 8 sierpnia, przypomnijmy, powiat cieszyński jest w żółtej strefie obostrzeń sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa.

Dla mieszkańców i turystów oznacza to trochę większy rygor niż wcześniej. Imprezy sportowe i kulturalne oraz seanse w kinach, mogą odbywać się tylko z udziałem 25 proc. uczestników. W przypadku działalności wesołych miasteczek, parków rozrywki, obowiązuje limit – jedna osoba na 10 mkw powierzchni. W lokalach gastronomicznych i ogródkach limit wynosi jedna osoba na 4 mkw powierzchni. W uroczystościach rodzinnych takich jak wesela i innych spotkaniach liczba osób będzie ograniczona do 100. W powiatach oznaczonych kolorem żółtym nie zmieniły się zasady dotyczące ograniczeń w kościołach, noszenia maseczek czy podróżowania transportem zbiorowym.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments