Lider zatrzymany

Liderujący w tabeli skoczowskiej klasy A LKS Kończyce Małe zremisował 1:1 z Olzą Pogwizdów w meczu 22. kolejki sezonu 2017/18. Remis to dla ekipy trenera Piotra Szwajlika strata cennych dwóch oczek, z kolei dla podopiecznych Dariusza Kłody miła niespodzianka.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, ale w poczynaniach obu zespołów dużo było chaosu i niedokładności. Oprócz kilku momentów ta część gry nie mogła zachwycić licznej publiczności. W drugiej odsłonie działo się znacznie więcej, dzięki szybkiemu trafieniu gości. W 51. minucie prowadzenie przyjezdnym dał Sebastian Pieczonka i od tej chwili lider musiał gonić wynik. Miejscowi wyrównali w 76. minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką Olzy najprzytomniej zachował się Patryk Pala. Do końca zawodów LKS Kończyce Małe dążył do zwycięstwa, ale mądrze broniąca się drużyna z Pogwizdowa utrzymała remis.