Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Ligota: Bezmyślny manewr 37-latki. „Wysłała” do szpitala trzech kolarzy

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. KPP w Oświęcimiu

Wczoraj wieczorem w Ligocie kierująca osobówką doprowadziła do zderzenia z trzema kolarzami. Mężczyźni trafili do szpitala, ale nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Kraksa miała miejsce o 18.50 na ulicy Bronowskiej w Ligocie. – 37-latka kierująca pojazdem daewoo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i wchodząc w manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu trzem rowerzystom w wieku 30, 30 i 44 lata. Cała trójka doznała obrażeń i trafiła do szpitala na diagnostykę. Na szczęście po badaniach szpitalnych okazało się, że obrażenia rowerzystów nie spowodowały uszczerbku na zdrowiu w rozumieniu przepisów Kodeksu karnego. Zdarzenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako kolizja, a kierująca daewoo została ukarana mandatem – informuje Roman Szybiak z bielskiej policji.

– Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o ostrożność, przepisowe i bezpieczne korzystanie z drogi. Zachowajmy kulturę oraz wzajemny szacunek na drodze, abyśmy wszyscy mogli cali i zdrowi dotrzeć do celu każdej naszej podróży – puentuje przedstawiciel komendy.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
e_mil
e_mil
13 dni temu

Byli trzeżwi ?

Daro
Daro
15 dni temu

Dosyć często jeżdżę samochodem tą trasą i trenujący klubowi rowerzyści są tam prawdziwą zmorą. Nie przestrzegają żadnych przepisów i zasad ruchu drogowego, często ścigają się w grupach ponad 20 sobowych, aż strach się z nimi mijać.

Jack
Jack
13 dni temu
Reply to  Daro

Dzbanie bez szkoły, ta istota bez mózgu za kierownicą wymusiła pierwszeństwo na prawidłowo jadących kolarzy.