Wydarzenia Żywiec

Lipowa: Wpadnij na pączka do… urzędu

Fot. UG Lipowa

W tłusty czwartek – a to już pojutrze – wójt gminy Lipowa tradycyjnie zaprasza na śliwkowego pączka!

Smakołyki będą wydawane w Urzędzie Gminy przy ulicy Wiejskiej 44 w Lipowej. Aby otrzymać jednego wystarczy pojawić się na Dzienniku Podawczym i podać hasło: “Śliwkowa gmina Lipowa”. Pączki będą rozdawane od 7.00 do wyczerpania zapasów.

– Magia śliwkowego pączka polega na wyjątkowej recepturze, w której śliwka jest niezwykle ważnym elementem. Nasze pączki robione są z naturalnych składników, a poza walorami smakowymi mają w sobie również wiele witamin. To powinno uspokoić sumienie niejednego łasucha – mówi wójt Jan Góra.

Źródłem witamin jest – oczywiście – śliwka. Są to witaminy C, A, E, B6 i K, a także wapń, potas, żelazo, fosfor, magnez, polifenole i błonnik.

 

6
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
6 Komentarzy
wędkarzHermenegildaBielszczanin JOHNYBielszczanin JOHNYHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wędkarz
Gość
wędkarz

W Urzędzie Gminy Porąbce też rozdawali . Pycha !

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

Nie dziękuję. Nie wybieram się

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

W przyszłym roku lepiej i taniej by było aby wójt zapraszał na najcenniejsze z pączków – farsz. Gorszym farsz gospodynie sobie owiną same.

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

Centralnie powinni zakazać ci używania internetu – to jednak nie jest zabawka dla wszystkich…

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Czytać uważnie tekst artykułu a nie bez zrozumienia komentarze aby dowalić komentującemu. Prawda, nie jest zabawka dla wszystkich. Mieści się tutaj i osoba Bielszczanina JOHNY.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Niejasności. Dla uspokojenia sumienia idzie się do spowiedzi. Pączki rozdawane z zapasów mogą być twarde. Obawa, że jeśli ktoś nie będzie ktoś znał hasła na dzienniku podawczym – nie uzyska odzewu. Jeśli pączki mają tak wiele walorów ze składników farszu (mąka, cukier, olej chyba nie) – można tylko po jednym.