Wydarzenia Bielsko-Biała

Listy dla Ziemi

Zdjęcia: z archiwum organizatora

W kwietniu rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, podczas której dzieci i młodzież w formie listów, zachęcają dorosłych do proekologicznych działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji jest Fundacja ekologiczna ARKA.

Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się w Bielsku-Białej, 11 kwietnia o 12.30 na Rynku.

– My, dorośli, często jesteśmy leniwi i sceptyczni – w naszym mniemaniu są ważniejsze sprawy niż troska o środowisko. Dzieci na to lenistwo nam nie pozwalają – przychodzą, pytają i oczekują reakcji. Często ta postawa młodych ludzi jest impulsem, który sprawia, że zaczynamy zmieniać nasze nawyki – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ekologicznej ARKA, pomysłodawca akcji Listy dla Ziemi.

– Myślę, że to byłoby czymś niesamowitym, gdyby setki tysięcy osób zmobilizowało się i postanowiło wprowadzić choć drobną zmianę w swoim życiu np. zacząć segregować śmieci, zamienić jednorazówkę na torbę eko, posprzątać – chociażby trawnik niedaleko domu. To byłby doskonały pierwszy krok! Niech dziecięca wiara w to, że możemy wpłynąć na rzeczywistość, będzie dla nas motywacją – przekonuje Owczarz.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

W stosunku do dzieci dorośli nie tyle są leniwi co zmęczeni. Niech dzieci przekażą dorosłym nadwyżkę energii.